Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Rosjanki nie obronią tytułu, Turcja zagra o medale

ME K: Rosjanki nie obronią tytułu, Turcja zagra o medale

fot. CEV

Sporą niespodzianką zakończył się czwarty mecz ćwierćfinałowy mistrzostw Europy siatkarek. Faworyzowana drużyna rosyjska, która broni mistrzowskiego tytułu, przegrała w trzech setach z reprezentacją Turcji i odpadła z turnieju. Podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego w sobotnim półfinale zmierzą się z Serbią.

Spotkanie otworzyła skutecznym atakiem Guldeniz Onal, a po błędzie w ofensywie Natalii Gonczarowej Turczynki wyszły na prowadzenie 4:1, jednak Rosjanki błyskawicznie odrobiły straty za sprawą dobrego ataku Marii Frołowej (5:5) i miały dwa punkty przewagi po pomyłkach rywalek (7:5). Siatkarki znad Morza Śródziemnego odwróciły wynik dzięki przechodzącej piłce skończonej przez Meryem Boz (11:10), a po dwóch kąśliwych Kubry Akman było już 14:11. Reprezentantki Sbornej wyrównały stan seta za sprawą genialnej kiwki w kontrze Natalii Gonczarowej (17:17), a dwa błędy w ataku przeciwniczek pozwoliły im ponownie wyjść na prowadzenie (19:17). Turczynki wygrywały dwoma „oczkami” za sprawą rewelacyjnych zagrywek Naz Aydemir (21:17), jednak po chwili na tablicy wyników znów widniał remis dzięki dwóm potężnym atakom Tatiany Koszelewej (23:23). Seta zakończyła skutecznym blokiem Kubra Akman przy stanie 27:25 dla zawodniczek znad Bosforu.Rosjanki lepiej weszły w drugą odsłonę spotkania, dzięki skutecznej grze w bloku miały dwa punkty zaliczki (5:3), którą powiększyły po dobrej kiwce Natalii Gonczarowej (6:3). Turczynki błyskawicznie odrobiły straty dzięki zatrzymaniu Marii Frołowej (6:6), a po uderzeniu w siatkę atakującej Sbornej było 9:7 dla podopiecznych Giovanniego Guidettiego. Siatkarki Sbornej miały ogromne problemy w przyjęciu po wejściu na boisko Iriny Woronkowej i przegrywały 10:16. Mimo walki Rosjanki nie mogły zbliżyć się do rywalek i po ataku z drugiej linii Meryem Boz Turczynki prowadziły 22:17. Druga partia zakończyła się wynikiem 25:18 dla siatkarek znad Morza Śródziemnego.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany, gra punkt za punkt toczyła się do pierwszej przerwy technicznej, na której Rosjanki prowadziły 8:7 dzięki skutecznemu blokowi Natalii Gonczarowej. Turczynki wyszły na prowadzenie za sprawą kąśliwych serwisów Guldeniz Onal (13:12), którą powiększyły po ataku Meryem Boz z szóstej strefy (16:12). Zawodniczki Sbornej miały ogromne problemy w przyjęciu, co skutkowało kłopotami ze skończeniem pierwszej akcji, po bloku Edy Erdem Rosjanki przegrywały już 12:19. Rozbity zespół Sbornej próbował odrobić straty, za sprawą skutecznego ataku Ksenii Parubec było 17:22, jednak nie zdołały one dogonić przeciwniczek. Mecz zakończył się po bloku na Irinie Woronkowej (25:20). Turczynki zagrają jutro o finał z Serbkami.

Rosja – Turcja 0:3
(25:27, 18:25, 20:25)

Składy zespołów:
Rosja: Frołowa (4), Zariażko (2), Gonczarowa (18), Kosianienko, Fetisowa (5), Koszelewa (9), Trietiakowa (libero) oraz Filisztinskaja (1), Kriuczkowa (libero), Woronkowa (5), Parubec (5) i Jefimowa (3)
Turcja: Akman (11), Onal (7), Aydemir (5), Ozsoy (2), Erdem (11), Boz (23), Orge (libero) oraz Kirdar (7), Dalbeler (libero) i Baladin

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Europy siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved