Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > K. Piśla: Perspektywa ogrywania się to główny argument

K. Piśla: Perspektywa ogrywania się to główny argument

fot. Tadeusz Szymański

Karolina Piśla od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy zespołu z Piły. Była już zawodniczka Impelu Wrocław liczy, że w nowym klubie dostanie okazję, by udowodnić swoją wartość na boisku w pojedynkach o stawkę. – Perspektywa ogrywania się w warunkach meczowych była głównym argumentem przemawiającym za przeniesieniem się do zespołu z Piły – wyjaśnia młoda przyjmująca.

Ostatnie dwa sezony gra w Bielsku-Białej i teraz, w zespole z Wrocławia, to dla Karoliny Piśli nieustanna walka o miejsce w pierwszym składzie. Największą pracę wykonywała jednak poza „światłami fleszy”… – Dwa ostatnie lata wspominam bardzo pozytywnie, mimo tego, że nie miałam wielu okazji, by zaprezentować się na boisku. Jednak przez cały ten czas ciężko pracowałam, aby poprawić swoje umiejętności i jak najwięcej wyciągnąć z treningów – opisuje dwa lata spędzone w Orlen Lidze pochodząca z Katowic przyjmująca. W przyszłym sezonie będzie ona reprezentować barwy PTPS-u Piła. Gra w takim zespole to większa szansa na występ „w szóstce”. – Zgadza się, perspektywa ogrywania się w warunkach meczowych była głównym argumentem przemawiającym za przeniesieniem się do Piły – tłumaczy jedna z najbardziej utalentowanych siatkarek na swojej pozycji.W Impelu Wrocław Karolina Piśla miała możliwość nauki siatkarskiego rzemiosła od takich zawodniczek jak Kristin Hildebrand czy Carolina Costagrande, sięgając też po brązowy medal Orlen Ligi. – Uważam, że wiele nauczyłam się i podpatrzyłam od bardziej doświadczonych zawodniczek. Myślę, że takie treningi na pewno będą procentować w przyszłości – zauważa zawodniczka. W Pile zespół oparto na młodych zawodniczkach, a drużyn, które stawiają na wspieranie młodzieży, jest coraz więcej. Czego spodziewać się po nadchodzącym sezonie? – Myślę, że liga w tym roku będzie bardziej wyrównana, bez wyraźnych faworytów, co da szanse młodym, perspektywicznym zawodniczkom na ogrywanie się – ocenia Karolina Piśla.

W 2013 roku wraz z reprezentacją Polski Karolina Piśla zdobyła mistrzostwo Europy kadetek. Wiele z zawodniczek, które wraz z nią odniosły ten ogromny sukces, teraz ma okazję do gry w kadrze seniorek. Jest to też jeden z celów i marzeń do zrealizowania, jakie stawia sobie przyjmująca. – Sukces, jaki odnieśliśmy z reprezentacją kadetek, będę wspominać do końca życia. Granie w kadrze narodowej zawsze jest wyróżnieniem dla sportowców, więc na pewno jest to jeden z celów, który stawiam sobie jako siatkarka – przyznaje 20-latka, która właśnie między innymi dzięki swojej dobrej grze w kadrze przeniosła się z SMS-u Sosnowiec do Bielska–Białej. Nowa zawodniczka pilskiego zespołu poza boiskiem znajduje czas na rozwijanie się także na innym polu. – Studiuję dziennie na Uniwersytecie Ekonomicznym, na kierunku zarządzanie. Nie jest łatwo pogodzić naukę ze sportem, jednak dla chcącego nic trudnego. (uśmiech) Oczywiście, wymaga to dużo poświęceń i wyrzeczeń, czasem całe dnie od rana do świtu spędzone poza domem, jednak udało mi się zaliczyć pierwszy rok i bardzo się z tego cieszę – zdradza młoda przyjmująca PTPS-u Piła. Do klubu oprócz Karoliny Piśli dołączyły także rozgrywające, Emilia Szubert i Sylwia Kucharska, a w ataku wzmocnieniem będzie Żaneta Baran. Pierwszym trenerem zespołu będzie natomiast Łukasz Przybylak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved