Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Niemki zgodnie z planem. Pewna wygrana ze Słowenią

ME K: Niemki zgodnie z planem. Pewna wygrana ze Słowenią

fot. cev.eu

W Łodzi rozpoczęły się mecze 1/8 finału mistrzostw Europy. W pierwszym z nich reprezentacja Niemiec zmierzyła się z niżej notowaną Słowenią Podopieczne Felixa Koslowskiego dość pewnie wygrały to spotkanie w ćwierćfinale zagrają ze zwycięzcą pary Polska – Hiszpania.

W mecz lepiej weszły Niemki za sprawą dobrej gry w ataku i bloku (3:0). Słowenki dość szybko wyrównały, kiedy to dobrze zagrywała i atakowała Lana Scuka (4:4). Skuteczna gra w ofensywie Jennifer Geerties pozwalała Niemkom utrzymywać kontakt punktowy, wynik oscylował wokół remisu. W ekipie słoweńskiej wyróżniała się Monika Potokar. Kiedy Sara Najdic trafiła zagrywką Janę Franzizkę Poll, tablica pokazała wynik 12:10 dla Słowenii. Nasze zachodnie sąsiadki wyrównały na 13:13 blokując Izę Mlakar, a po udanej kontrze miały punkt przewagi. Błąd w ataku Moniki Potokar dał Niemkom dwa oczka prowadzenia. Walka jednak trwała w najlepsze. Słowenki wyrównały po błędzie rywalek (16:16). Kolejny blok na Mlakar zmusił Alessandro Chiappiniego przy stanie 20:18 do poproszenia o czas. Niemki w końcówce podkręciły tempo, po udanych akcjach Geerties było już 23:20 i drugą przysługującą mu przerwę wykorzystał Alessandro Chiappini. Podopieczne Felixa Koslowskiego grały skutecznie w ataku, pracowały także serwisem i po zbiciu Jennifer Geerties objęły prowadzenie w meczu 1:0.Zagrywka Jany Franziski Poll, dobry blok, atak oraz błędy Słowenek pozwoliły Niemkom znakomicie otworzyć kolejną część meczu (6:0). Niemki zdominowały boiskowe wydarzenia, po bloku na Mlakar prowadziły 8:1. Słowenki starały się odrabiać straty, punktowała Tina Grudina, kiwką popisała się Eva Mori, a dodatkowo Niemki popełniały błędy i przy stanie 11:7 o czas poprosił Felix Koslowski. Poskutkowało, bowiem w ustawieniu z Denise Hanke na zagryce Niemki wygrały kolejne akcje i Alessandro Chiappini zawołał swoje podopieczne do siebie przy stanie 15:7, ale po czasie w aut uderzyła Lana Scuka. Słowenki poderwały się do walki, działał atak i blok, zagrywką pracowała Mori, do tego doszły błędy Niemek i zrobiło się 12:16. Efekty swojej mozolnej pracy Słowenki marnowały własnymi błędami, do tego Lina Alsmeier dobrze zagrywała i zrobiło się 21:12. Słowenki nie były już w stanie nawiązać walki i po ataku Jennifer Geerties przegrywały w meczu 0:2.

W trzecim secie Słowenki prowadziły 3:1, ale po błędzie w ataku był już remis 3:3. Kiedy w piłkę  nie trafiła Potokar, Niemki prowadziły już 6:4. Podopieczne trenera Koslowskiego przejmowały inicjatywę, atakowała Jana Franziska Poll, a dodatkowo w aut uderzyła Lana Scuka (9:5). W pewnym momencie Niemkom przydarzył się przestój, nie mogły skończyć ataku, co wykorzystały rywalki zbliżając się na dwa oczka. Nie trwało to jednak długo, po ataku Marie Scholzel było już 13:9. Słowenki starały się odrabiać straty, ale rywalki prezentowały się lepiej w każdym elemencie, po udanym bloku tablica pokazała już wynik 18:13 dla naszych zachodnich sąsiadek. Darja Erzen starała się poderwać swój zespół do walki i kiedy przewaga lekko zdekoncentrowanych Niemek stopniała do dwóch oczek, o czas poprosił Felix Koslowski. Jego podopieczne w pełni kontrolowały jednak wydarzenia na boisku, po asie serwisowym było już 21:16.  Nasze zachodnie sąsiadki zwycięstwo w meczu przypieczętowały udanym blokiem Jennifer Geerties.

Niemcy – Słowenia 3:0
(25:21, 25:15, 25:20)

Składy zespołów:
Niemcy: Hanke (1), Poll (9), Geerties (15), Lippmann (15), Schoelzel (8), Weitzel (5), Pogany (libero) oraz Bock (libero), Drewniok i Kastner
Słowenia: Grudina (9), Mlakar (3), Najdić (2), Scuka (6), Planinsec (3), Potokar (2), Janezic (libero) oraz Mori (4), Vovk, Mikl (libero), Zatković, Erzen (12) i Zdovc

Zobacz również:
Wyniki rundy pucharowej mistrzostw Europy kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved