Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Mróz: Chcemy sprawić niespodziankę

Katarzyna Mróz: Chcemy sprawić niespodziankę

fot. developres.rzeszow.pl

Na niespełna dwa tygodnie przed startem Orlen Ligi nastroje w Developresie Rzeszów są doskonałe. Drużyna ma za sobą udany okres przygotowawczy. Wygrała wszystkie turnieje sparingowe, co tylko rozbudza apetyty na nadchodzące rozgrywki.

W trzecim z rzędu sezonie w Orlen Lidze Developres Rzeszów ma być zespołem, który nie będzie rozdawał punktów. Tak było przez ostatnie dwa lata, dlatego główny sponsor rzeszowianek powiedział „dość”. Klub dokonał kadrowej rewolucji. Pożegnał się z większością zawodniczek, sprowadzając na ich miejsce głośne, jak na polską ligę, nazwiska. Chodzi przede wszystkim o środkową Katarzynę Mróz, przyjmującą Klaudię Kaczorowską, rozgrywającą Annę Kaczmar i atakującą z Serbii Adelę Helić. To one mają stanowić o sile Developresu, który w rozpoczynających się 15 października rozgrywkach ma powalczyć o czołowe lokaty. – Chcemy sprawić niespodziankę – mówi Mróz, nowa kapitan drużyny, najbardziej doświadczona zawodniczka i zarazem aktualna mistrzyni Polski z Chemikiem Police.Do mistrza Polski Developresowi jeszcze daleko, ale nie jest powiedziane, że rzeszowianki w nadchodzących rozgrywkach nie okażą się czarnym koniem. Liga bowiem będzie bardzo wyrównana. Tak naprawdę poza Chemikiem, któremu z góry można przypisać awans do finału, w Orlen Lidze jest co najmniej sześć zespołów na podobnym kadrowo poziomie. W tym gronie jest Developres, który w pojedynkach z Impelem Wrocław, MKS-em Dąbrowa Górnicza, Budowlanymi Łódź, Polskim Cukrem Muszynianką Eneą Muszyna czy BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała nie stoi na straconej pozycji. – Niektóre zespoły muszą zacząć się nas bać – zaznacza Mróz.

Wie, co mówi, bo drużyna z tygodnia na tydzień prezentuje się coraz lepiej. Developres wygrał wszystkie turnieje sparingowe, w tym ostatnie zawody w hali Podpromie. Był to swego rodzaju sprawdzian generalny przed ligą. Wyniki i postawa mogą więc napawać sporym optymizmem. – Wykonałyśmy fajną pracę, ale liga wszystko zweryfikuje. Wydaje mi się, że stać nas na jeszcze lepszą grę – przyznaje kapitan Developresu.

Cały artykuł Tomasza Błażejowskiego na rzeszów.sport.pl

źródło: rzeszow.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved