Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K, gr. B: Włoszki wciąż niepokonane, Belgia nie stanowiła przeszkody

ME K, gr. B: Włoszki wciąż niepokonane, Belgia nie stanowiła przeszkody

Trzeci mecz z rzędu w grupie B mistrzostw Europy wygrały siatkarki z Włoch. Azzurre po raz kolejny nie straciły nawet seta, tym razem pokonując reprezentację Belgii. W drugim secie Belgijki prowadziły mniej więcej do połowy, potem dały się dogonić i przegrały do 21. W trzecim Belgijki walczyły do końca, ale rywalki okazały się minimalnie lepsze.

Mecz zaczął się od trudnych zagrywek Indre Sorokaite, które w połączeniu ze szczelnym blokiem oraz udanymi kontrami Miriam Sylli dały kilkupunktowe prowadzenie Włoszkom. Belgijki miały ogromne kłopoty ze skutecznością w ataku, a punkty głównie zdobywały po błędach rywalek. Na siatce nie mogły zatrzymać Paoli Egonu, a reprezentantki Italii kontrolowały boiskowe wydarzenia. dopiero dwie czapy oraz dwie skuteczne kontry Celine van Hestel pozwoliły żółtym tygrysicom zniwelować część strat (17:21). Na więcej jednak nie było ich stać. W końcówce wprawdzie nie funkcjonował włoski środek, ale skrzydłowe grały na tyle skutecznie, by dowieźć wypracowaną przewagę do końca seta. Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem faworytek 25:18.

Na początku drugiego seta walka toczyła się cios za cios, ale tym razem jako pierwsze pękły siatkarki z Italii. Sygnał do ataku Belgijkom dała Britt Herbots. Wykorzystały one też błędy rywalek, a po asie serwisowym Dominiki Sobolskiej prowadziły już 13:9. Jednak przy zagrywce Sorokaite Włoszki wróciły do gry. W kolejnych minutach żółte tygrysice zaczęły popełniać błędy, a po asie serwisowym Egonu faworytki zyskały już czteropunktową przewagę. Belgijkom znowu brakowało skuteczności na siatce, a do gry po drugiej stronie włączyły się Cristina Chirichella oraz Raphaela Folie. W efekcie podopieczne Davide Mazzantiego kontrolowały boiskowe wydarzenia, pewnie triumfując w tej części meczu 25:21.

W trzeciej odsłonie wicemistrzynie świata poszły za ciosem, a przy zagrywce Sorokaite wypracowały sobie trzy oczka przewagi. Szybko ją jednak straciły, a własne błędy sprawiły, że na moment na prowadzenie wysforowały się Belgijki. One jednak grały tego dnia bardzo niestabilnie. Ich błędy w połączeniu ze skuteczną grą na siatce Egonu oraz Sylli sprawiły, że wynik wrócił do normy, czyli wysokiej przewagi faworytek. Wydawało się, że zabraknie już emocji, ale Herbots poderwała Belgijki do walki. Asa dołożyła Sobolska, a po bloku na Sorokaite traciły one już tylko jeden punkt do przeciwniczek. W końcówce miały nawet szansę na doprowadzenie do remisu, ale jej nie wykorzystały. Ostatecznie ta część spotkania padła łupem Włoszek 25:23, które w mistrzostwach Europy wciąż nie straciły nawet seta.

Włochy – Belgia 3:0
(25:18, 25:21, 25:23)

Włochy: Sorokaite (10), Malinov (1), Folie (6), Chirichella (3), Sylla (13), Egonu (28), De Gennaro (libero) oraz Orro i Parrocchiale
Belgia: Herbots (10), Van Gestel (6), Grobelna (1), Sobolska (8), Janssens (6), Van de Vyver (1), Ruysschaert (libero) oraz Van Sas, Strumiło, Goliat, Van Avermaet (2) i Guilliams