Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K, gr. B: Włoszki rozbiły w trzech setach Portugalię

ME K, gr. B: Włoszki rozbiły w trzech setach Portugalię

Faworytki grupy B, Włoszki, nie miały żadnego problemu z odniesieniem pierwszego zwycięstwa w meczu mistrzostw Europy w Łodzi. Azzurre pewnie w trzech szybkich setach pokonały reprezentację Portugalii, która przekonała się, jak wiele brakuje jej jeszcze do europejskiej czołówki.

Początek meczu był wyrównany, a Portugalki dzielnie stawiały opór faworytkom. Po zbiciu Barbary Gomes prowadziły nawet 5:4, ale seria włoskich bloków oraz punktowa zagrywka Cristiny Chiricheli sprawiły, że Azurre zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. W ataku do gry po ich stronie zaczęły włączać się Miriam Sylla oraz Paola Egonu, a siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego miały coraz większe problemy z kończeniem akcji. Przy zagrywce Indre Sorokaite Italia w pełni przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, a pojedyncze udane zagrania Portugalek nie poderwały już ich do walki. W końcówce podopieczne Davide Mazzantiego pewnie grały na siatce, ostatecznie triumfując w premierowej odsłonie 25:15.

W drugim secie Włoszki poszły za ciosem. Wykorzystały kilka błędów rywalek i szybko odskoczyły od nich na cztery oczka. W kolejnych minutach na środku dobrze spisywały się Chirichella oraz Raphaela Folie, a Portugalki jakby straciły rezon z premierowej odsłony. Popełniały sporo błędów w polu serwisowym, nie mogły zatrzymać na siatce Egonu, a wicemistrzynie świata znowu w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia. pojedyncze udane zagrania Aline Rodrigues nie odmieniły obrazu gry po stronie podopiecznych Jose Francisco Santosa. W końcówce udaną kontrą popisała się Sylla, a as serwisowy Egonu zakończył nierówną walkę w tej części spotkania (25:14).

Siatkarki z Italii od mocnego uderzenia zaczęły trzecią partię. Udane zagrywki Sorokaite oraz kontra Sylli spowodowały, że odskoczyły od rywalek na sześć oczek. W kolejnych minutach mocne zbicia dokładały Egonu i Sorokaite, a Włoszki kontrolowały grę. Portugalki miały problemy ze zdobywaniem punktów, a czyniły to głównie po błędach przeciwniczek. W ich szeregach brakowało liderki, a dwa asy serwisowe Sylli powodowały, że sytuacja siatkarek z Półwyspu Iberyjskiego robiła się coraz trudniejsza. W końcówce ich udane zagrania można było policzyć na palcach jednej ręki. Za to Włoszki nie zwalniały tempa, a udana kontra Egonu przypieczętowała ich pewne zwycięstwo (25:13).

Włochy – Portugalia 3:0
(25:15, 25:14, 25:13)

Włochy: Sorokaite (11), Malinov (2), Folie (11), Chirichella (10), Sylla (11), Egonu (13), De Gennaro (libero) oraz Orro i Parrocchiale
Portugalia: Duarte (2), Rodrigues V., Rodrigues A. (8), Kavalenka (2), Majo (5), Gomes (4), Resende (libero) oraz Lopes, Durao i Hurst (3)