Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K, gr. B: Słowenki pokonały Ukrainki i awansowały dalej

ME K, gr. B: Słowenki pokonały Ukrainki i awansowały dalej

fot. Michał Szymański

Środa w Łodzi upłynęła pod znakiem tie-breaków. W drugim pojedynku tego dnia w Atlas Arenie Ukrainki zmierzyły się ze Słowenkami. Podopieczne trenera Chiappiniego przegrywały już 1:2, jednak udało im się doprowadzić do piątego seta.  W tie-breaku reprezentacja Słowenii zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i wygrała całe spotkanie. Ten triumf zapewnił im awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Ukrainki, skutecznie punktowały Truszkina i Stepaniuk. Dobra postawa Lany Scuki pozwoliła Słowenkom odrobić straty. Podopiecznym trenera Chiappiniego nie udało się jednak przełamać rywalek. Dobrze zagrywała Kodola. Przeciwniczki mimo słabszego przyjęcia nie poddawały się, coraz pewniej atakowała Tina Grudina. W końcówce Ukrainki zapunktowały serią, raz za razem celne zagrywki posyłała Truszkina. Dopiero błąd zagrywającej przerwał passę. Dobra postawa Sasy Planinsec w ataku i polu zagrywki sprawiła, że Słowenki zmniejszyły różnicę punktową, ale nie udało im się doprowadzić do walki na przewagi. Kropkę nad i postawiła dopiero Alla Politanska (25:22).W drugim secie sytuacja na boisku była zupełnie inna. Od początku seriami punktowały Słowenki. Po ukraińskiej stronie siatki mnożyły się błędy. Podopieczne trenera Chiappiniego raz za razem wykorzystywały nadarzające się okazje, utrzymując się na prowadzeniu. Skutecznie w ataku prezentowała się Iza Mlakar. Słowenki lepiej przyjmowały, co uwidaczniało się w postawie na siatce, a w środkowej fazie seta prowadziły 16:10. Ukrainki do walki starała się poderwać Kodola. Chociaż podopieczne trenera Jegiazarowa zmniejszyły dystans, wciąż na prowadzeniu utrzymywały się przeciwniczki. Atak Planinsec dał serię piłek setowych Słowenkom. Chociaż dwie z nich zostały obronione, ostatnią akcję celnym zagraniem zakończyła Planinsec.

Partia numer trzy początkowo była niezwykle zacięta. W kolejnych akcjach trwała gra na styku. Dopiero z czasem w grę Słowenek wkradły się błędy. Ukrainki dobrze grały blokiem. Z akcji na akcję dystans zaczął rosnąć. Pojedyncze zagrania Mlakar i Mori na niewiele się zdały. W końcówce trener Chiappini coraz bardziej rotował składem. Zmienniczki nie poprawiły jednak gry swojej reprezentacji. Ukrainki konsekwentnie punktowały, nie traciły koncentracji i po skutecznym ataku Denisowej oraz szczelnym bloku wygrały 25:18.

Czwarty set to początkowo wyrównana walka. Z czasem na nieznaczne prowadzenie zaczęły wychodzić Słowenki. Bardzo pewnie na siatce punktowała Lana Scuka. Po drugiej stronie siatki odpowiadać starała się Denisowa, jednak Ukrainki nie potrafiły odrobić strat (5:8, 13:16). Skutecznie punktowała Monika Potokar. W końcówce gra siatkarek z Ukrainy opierała się na Kodole, jednak nie wystarczyło to, by zmienić bieg seta. Po szczelnym bloku Słowenki miały kolejne piłki setowe (24:19). Błąd w polu zagrywki Mlakar i as Kraiduby przedłużył jeszcze grę. Po celnym ataku Mlakar Słowenki doprowadziły ostatecznie do tie-breaka.

Pierwsze punkty piątej odsłony padły po atakach reprezentantek Słowenii (2:0). Mimo interwencji trenera Ukrainki miały problem z odrobieniem strat, nie potrafiły wyeliminować ze swojej gry błędów. Swoją drużynę do walki starała się poderwać Kraiduba. Dystans stopniał do jednego oczka, ale Słowenki szybko ponownie doszły do głosu. Końcówka toczyła się już pod dyktando siatkarek prowadzonych przez trenera Chiappiniego, które wygrały do 8.

Ukraina – Słowenia 2:3
(25:22, 21:25, 25:18, 21:25, 8:15)

Składy zespołów:
Ukraina: Truszkina (10), Politanska (2), Gerasymowa (4), Stepaniuk (2), Kodola (19), Karasowa (libero) oraz Denisowa (16), Dorsman, Kraiduba (8) i Peretiatko (1)
Słowenia: Grudina (10), Vovk (1), Mlakar (17), Najdic, Scuka (21), Planinsec (18), Mikl (libero) oraz Mori (2), Janezić (libero), Zatković, Pintar, Erzen i Potokar (6)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B mistrzostw Europy siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved