Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K, gr. B: Kolejne zwycięstwo Belgijek

ME K, gr. B: Kolejne zwycięstwo Belgijek

Reprezentacja Belgii w swoim drugim meczu odniosła zwycięstwo 3:0. Tym razem Belgijki nie dały szans siatkarkom ze Słowenii. Podopieczne Alessandro Chiappiniego postawiły się przeciwniczkom  w drugiej i trzeciej odsłonie, jednak nie nie były w stanie stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym belgijskie siatkarki po raz drugi z rzędu wygrały bez straty seta.

Mecz świetnym serwisem otworzyła Britt Herbots, a jej koleżanki w kolejnych akcjach świetnie spisywały się w kontrach. Słowenki nie kończyły swoich akcji, atakowały przewidywalnie, co wykorzystywały rywalki w obronie. Belgia szybko odskoczyła na 7:1, a w kolejnych akcjach tylko powiększała przewagę – ekipa po drugiej stronie siatki zupełnie nie istniała w przyjęciu. Gdy w polu serwisowym pojawiła się Marlies Janssens belgijskie siatkarki ponownie zanotowały serię punktów. Pojedyncza kontra Izy Mlakar zupełnie zginęła pośród akcji przeciwniczek. Belgijki szalały na boisku, nie grając nawet w pełni tego, co potrafią. Kolejne punkty padały po ich kontrach, czy także po bloku Grobelnej. To ona też zamknęła seta pierwszego udanym atakiem.

Dominika Sobolska od pierwszego gwizdka sędziego w partii drugiej szalała w polu zagrywki, jej zespół zdobył cztery pierwsze punkty, w tym dwa właśnie po jej zagrywkach. Tym razem jednak belgijski zespół nie był do końca skoncentrowany, a gładkie zwycięstwo w pierwszym secie nie wpłynęło najlepiej na jego grę. Autowy atak Grobelnej, dotknięcie siatki i błąd zagrywki Herbots od razu odcisnęły się na wyniku. Herbots udanymi kontrami dała swojej ekipie bezpieczną nadwyżkę, ale wtedy serię zanotowały też przeciwniczki – głównie za sprawą świetnych i punktujących serwisów Mlakar. Gdy Sasa Planinsec udanie zagrała w kontrze końcówka zapowiadała się arcyciekawie (20:20). Na odpowiedź belgijskich siatkarek nie trzeba było długo czekać. Świetne zagrania w ataku i za linią końcową boiska Grobelnej okazały się kluczowe dla całej odsłony, wygranej przez Belgijki do 21.

Słoweńskiej drużynie udało się w trzecim secie objąć prowadzenie 3:1 po udanym zbiciu Mlakar. Rywalki jednak szybko odpowiedziały blokiem Janssens, kontrą Herbots oraz zagrywką Grobelnej i to one prowadziły 4:3. Mlakar i spółka ponownie punktowały w serii, tym razem przy zagrywkach Planinsec, ale ekipa z drugiej strony siatki nie pozostała dłużna rywalkom i w kolejnych akcjach dominowała na boisku. Janssens świetnie zagrywała, Sobolska szalała w bloku, a kolejne siedem punktów powędrowało na konto Belgii. Scuka i Mlakar próbowały jeszcze nawiązać kontakt punktowy z rywalkami, ale te nie oddały inicjatywy i zamknęły całe spotkanie atakiem Grobelnej.

Belgia – Słowenia 3:0
(25:13, 25:21, 25:20)

Belgia: Herbots (20), Van Gestel (9), Grobelna (18), Sobolska (9), Janssens (11), Van De Vyver (1) Ruysschaert (libero) oraz Strumiło (libero), Guilliams i Stragier
Słowenia: Mori (2), Grudina (2), Vovk, Mlakar (19), Scuka (4), Planinsec (9) Janezic (libero) oraz Zdovc-Sporer (1), Mikl (libero), Najdic (1), Potokar (2)