Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K, gr. B: Gładki triumf Słowenii

ME K, gr. B: Gładki triumf Słowenii

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Słowenii nie miała najmniejszych problemów, aby w meczu grupy B w Łodzi pokonać kadrę Portugalii. Słowenki szybko, łatwo i przyjemnie pokonały kadrę Portugalii, nie tracąc ani jednego seta, swoją dominacją pokazując głównie w trzeciej odsłonie, w której nie pozwoliły przeciwniczkom dobić do granicy 10 punktów. 

Słowenki świetnie otworzyły spotkanie, zagrywki Sary Najdić sprawiły ogromne kłopoty ich przeciwniczkom, co skutkowało zbudowaniem nie trzypunktowej przewagi (3:0). Portugalki szybko przełamały impas w ofensywie, wykorzystywały błędy rywalek i błyskawicznie doprowadziły do remisu (3:3). Podopieczne Alessandro Chappiniego coraz lepiej czytały grę rywalek, bezlitośnie wykorzystywały swoje kontry, co pozwoliło im odbudować zaliczkę (11:8). Słowenki poszły za ciosem, świetnie zagrywały i po asie Tiny Grudiny wygrywały już 14:9. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego nie zamierzały jednak się poddawać, kąśliwe zagrywki na drugą stronę siatki posyłała Barbara Gomes, co pozwoliło im zmniejszyć straty (14:16). Portugalki zagrały coraz lepiej i doprowadziły do remisu (17:17). Siatkarki prowadzone przez Jose Francisco Santosa znowu dopadła niemoc w ataku i o kontrze wykorzystanej przez Lanę Scuke było 22:18. Podopieczne Alessandro Chiappiniego utrzymały przewagę do końca seta (25:21).Słowenki lepiej weszły także w drugą odsłonę spotkania, za sprawą skutecznego ataku Izy Mlakar w kontrze wypracowały dwupunktową zaliczkę (5:3). Podopieczne Alessandro Chiappiniego poszły za ciosem, wywierały na rywalkach presję kąśliwą zagrywką, pewnie kończyły swoje pierwsze akcje i powiększyły zaliczkę (9:5). Portugalki popełniały błędy, nie kończyły ataków, co napędzało grę rywalek, które dzięki atakowi Lany Scuki wygrywały już 12:6. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego nie składały broni, skończyły kilka kontr, co skutkowało zmniejszeniem strat 10:13. Powtórzyła się sytuacja z pierwszej partii, Słowenki popełniały błędy i na tablicy wyników widniał remis (17:17). Podopieczne Alessandro Chiappiniego ponownie okazały się lepsze w końcówce, a seta zakończyła atakiem Iza Mlakar (25:21).

Początek kolejnej odsłony spotkania także należał do Słowenek. Sara Najdić posyłała na drugą stronę siatki kąśliwe zagrywki, co ułatwiło im ustawienie skutecznego bloku (5:0). Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego nie potrafiły sobie poradzić w przyjęciu, popełniały wiele błędów i przegrywały już 1:8. Podopieczne Alessandro Chiappiniego cały czas kapitalnie serwowały, co uniemożliwiało ich przeciwniczkom wyprowadzenie ataku. As Izy Mlakar sprawił, że przewaga jej zespołu wzrosła do 10 ,,oczek” (14:4). Zdeprymowane siatkarki prowadzone przez Jose Francisco Santos popełniały coraz więcej błędów, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku (7:20). Zwycięstwo przypieczętowała atakiem Sasa Planinsec (25:9).

Słowenia – Portugalia 3:0
(25:21, 25:20, 25:9)

Składy zespołów:
Słowenia: Grudina (7), Mlakar (17), Najdić (2), Scuka (15), Planinsec (9), Potokar (6), Janezić (libero) oraz Mikl (libero), Zatković (1), Erzen (2) i Mori
Portugalia: Duarte (5), Rodrigues V., Hurst (6), Rodrigues (6), Kavalenka (9), Gomes (6), Resende (libero) oraz Basto (libero) i Durao

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B mistrzostw Europy kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved