Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K, gr. A: Niemki z kompletem punktów

ME K, gr. A: Niemki z kompletem punktów

fot. CEV

Siatkarki z Niemiec zainkasowały komplet punktów w starciu z Węgierkami, które swój występ w mistrzostwach Europy zakończyły bez zwycięstwa i bez żadnego punktu w tabeli. Niemki w ostatnim spotkaniu fazy grupowej zmierzą się z reprezentacją Azerbejdżanu.

Spotkanie otworzyła skutecznym atakiem ze środka Eszter Nagy i Węgierki na pierwszej przerwie technicznej miały trzy oczka przewagi (8:5), ale Niemki błyskawicznie wyrównały stan seta dzięki rewelacyjnym zagrywkom Denise Hanke (9:9), a po ataku Maren Fromm wyszły na dwupunktowe prowadzenie (12:10), które powiększyły dzięki dobrej grze blokiem (13:10). Siatkarki znad Dunaju wyrównały stan seta po skutecznym ataku Grety Szakmary (14:14). Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów szybko odbudowały trzypunktową zaliczkę dzięki dobrej postawie w polu serwisowym (17:14). Niemki nie wypuściły z rąk przewagi i wygrały pierwszą odsłonę spotkania 25:21.Węgierki rewelacyjnie weszły w drugą partię, po ataku Bernadett Dekany wyszły na czteropunktowe prowadzenie (8:4). Niemki wzięły się za odrabianie dystansu do rywalek, dzięki dobrej grze zagrywką Jennifer Pettke był już remis (9:9). Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów zaczęły popełniać dużą liczbę błędów, co skutkowało ich czteropunktową stratą (10:14). Za sprawą ataku Bernadett Dekany siatkarki znad Dunaju miały sześć punktów przewagi (17:11), którą powiększyły po bloku na Lenie Stigrot (18:11). Greta Szakmary dołożyła asa serwisowego i jej drużyna prowadziła już 21:13. Mimo walki Niemki nie były w stanie odrobić strat i przegrały drugiego seta 19:25.

Początek trzeciego seta należał do reprezentantek naszych zachodnich sąsiadów, dzięki dobrej grze w zagrywce miały trzy oczka przewagi (4:1), którą błyskawicznie straciły przy funkcjonującej defensywie Węgierek (4:7). Niemki zdołały wyrównać stan seta po ataku Louisy Lippmann (13:13), a na drugiej przerwie technicznej prowadziły jednym punktem (16:15). Siatkarki znad Dunaju miały problemy w przyjęciu i przegrywały 17:19. Dzięki kiwce Denise Hanke Niemki miały piłkę setową (24:21), którą wykorzystały, wygrywając trzecią odsłonę spotkania 25:21.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany (3:3), ale za sprawą skutecznej gry w ofensywie reprezentantek naszych zachodnich sąsiadów Węgierki przegrywały 5:8. Niemki powiększyły swoją przewagę za sprawą skutecznego ataku Jennifer Geerties. Zawodniczki znad Dunaju miały ogromne problemy w przyjęciu i traciły już siedem oczek do rywalek (5:12). Dobra gra w bloku Węgierek pozwoliła im zmniejszyć dystans do rywalek (9:13), ale skuteczna postawa w ofensywie podopiecznych Felixa Koslowskiego dała im ponownie wysokie prowadzenie (20:13). W końcówce jego zawodniczki złapały jeszcze krótką zadyszkę, ale spotkanie skończyła atakiem z lewego skrzydła Jennifer Geerties przy stanie 25:18.

Niemcy – Węgry 3:1
(25:21, 19:25, 25:21, 25:18)

Składy zespołów:
Niemcy: Hanke (13), Fromm (5), Geerties (8), Pettke (8), Lippmann (19), Schölzel (8), Dürr (libero) oraz Poll (6), Kemmsies, Stigrot (2), Grosser i Grunding (3)
Węgry: Szakmary (25), Dekany (19), Dobi (9), Bokorne (6), Nagy (4), Bleicher, Szpin (libero) oraz Soos (2), Torok i Villam

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A mistrzostw Europy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved