Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Już tylko dwa niepokonane zespoły w II lidze kobiet

Już tylko dwa niepokonane zespoły w II lidze kobiet

W II lidze kobiet pozostały już tylko dwa niepokonane zespoły. W grupie 1 jak burza idą siatkarki Orła Elbląg, które przewodzą tabeli z kompletem punktów, w grupie 2 komplet wygranych mają zawodniczki AZS-u Opole.  Pierwszej porażki w sezonie doznał lider gr. 3 – ESPES Sparta Warszawa. Z kolei w grupie 4 na prowadzeniu umocnił się zespół z Wieliczki.

Nie do zatrzymania są w tym sezonie jak na razie siatkarki Orła Elbląg. Podopieczne trenera Andrzeja Jewniewicza pewnie wygrały siódme spotkanie z rzędu i z kompletem punktów prowadzą w tabeli gr. 1 II ligi kobiet. Tym razem zespół Orła odniósł zwycięstwo w Gdańsku, gdzie pokonał 3:0 miejscową Gedanię. Sześć punktów straty do Orła mają SMS Police oraz Culmen Chełmno, które również w miniony weekend wygrały swoje spotkania. Policzanki w trzech setach uporały się w Starogardzie Gdańskim z Libero, z kolei Culmen pokonał 3:1 sąsiada z tabeli, WTS Włocławek. Włocławianki wygrały wprawdzie pierwszego seta i to dość wyraźnie, w trzech kolejnych jednak górą były już siatkarki z Chełmna. Cenne zwycięstwo odniósł wielkopolski beniaminek – UŻKPS Kościan wygrał we własnej hali 3:0 z Treflem Malbork i awansował na 4. miejsce w tabeli. W meczu drużyn z dolnych rejonów tabeli APS Rumia wygrał w Murowanej Goślinie z rezerwami pierwszoligowego KS-u, odnosząc tym samym trzecią wygraną w tym sezonie. KS Murowana Goślina II z zerowym dorobkiem punktowym zamyka tabelę grupy 1 II ligi kobiet.

W grupie 2 na czele tabeli nadal niepokonany AZS Opole. Podopieczne trenera Grzegorza Silczuka tym razem zostały zaskoczone w Wodzisławiu Śląskim, gdzie przegrały pierwszego seta z niżej notowaną Zorzą. Potem jednak spotkanie ułożyło się po ich myśli, chociaż zwycięstwo 3:1 nie przyszło łatwo. O jeden punkt mniej (ale rozegrany mecz więcej) ma zespół PLKS-u Pszczyna, który w miniony weekend pokonał 3:1 MKS Kalisz. Zespół z Kalisza zachował trzecią pozycję w tabeli, ale jego strata do prowadzącej dwójki znacznie wzrosła. Coraz więcej powodów do zadowlenia mają siatkarki i ich kibice w Radzionkowie. Sokół wygrał piąte spotkanie w tym sezonie, tym razem bez straty seta pokonując MKS Świdnica. Również trzysetowe zwycięstwo w Częstochowie odniósł zespół Olimpii Jawor. Sporo w piątek musiały się namęczyć zawodniczki Sokoła Katowice, które dwukrotnie wyrównywały stan meczu z TKS-em Tychy, ostatecznie pokonując gospodynie w tie-breaku. Katowiczanki zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli, TKS jest ósmy. W tej kolejce pauzował zespół Polonii Łaziska Górne.

Pierwszej porażki w tym sezonie doznał lider grupy 3 II ligi kobiet. ESPES Sparta Warszawa przegrała w Łodzi 1:3 z rezerwami ŁKS-u, które do tego meczu przystąpiły wzmocnione czterema zawodniczkami pierwszoligowej drużyny. Łodzianki po przegranym pierwszym secie zdecydowanie przeważały w pozostałych. – Szykowałyśmy się na to, by spróbować wygrać z liderem, bo to zawsze korzystnie wpływa na morale drużyny. Jesteśmy szczęśliwe, że to się udało – mówiła po meczu środkowa ŁKS-u II, Natalia Gruszczyńska. Potknięcie lidera wykorzystały drużyny z czołówki, które zmniejszyły swoją stratę do Sparty. AZS AWF Warszawa wygrał 3:1 z GLKS-em w Nadarzynie i już ma tylko 3 punkty straty do lidera. O dwa punkty mniej od AWF-u mają NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który pokonał we własnej hali 3:0 BAS Białystok, oraz AZS UMCS Lublin, który po porażce w zeszłym tygodniu we własnej hali z ŁKS-em II Łódź tym razem wygrał w trzech setach w Siedlcach z Ósemką. Ciekawe spotkanie miało miejsce w Łasku, gdzie miejscowa Łaskovia podejmowała Mazovię Warszawa. Pierwszego seta wygrały gospodynie, dwa kolejne jednak padły łupem warszawianek. Podopieczne trenera Bogdana Lipowskiego doprowadziły do tie-breaka, w którym okazały się lepsze od rywalek, zgarniając dwa cenne punkty.

Sporo emocji budził mecz na szczycie tabeli grupy 4, w którym WTS Solna Wieliczka podejmował Grupę Azoty PWSZ Tarnów. Gospodynie nie pozostawiły jednak rywalkom żadnych złudzeń, wygrywając w trzech setach. Zespół WTS-u Solna umocnił się na pozycji lidera i ma aktualnie trzy punkty przewagi nad tarnowiankami, ale również nad zespołami z Jarosławia i Tomaszowa Lubelskiego. SAN-Pajda przegrał wprawdzie na własnym terenie 2:3 z AGH Kraków, ale jeden zdobyty punkt pozwolił awansować drużynie z Jarosławia na 2. miejsce w tabeli. Tomasovia odniosła pewną, trzysetową wygraną w Mielcu. W walce o play-off liczy się również zespół z Krakowa, który na razie ma 2 punkty mniej niż wspomniane zespoły. Z dwóch punktów w meczu z SMS-em PZPS II Szczyrk cieszą się w Jaworznie. Sobotnia wygrana 3:2 była czwartym zwycięstwem MCKiS-u w tym sezonie. Pierwszą wygraną odniosły siatkarki Skawy Wadowice, które wygrały 3:0 w Zatorze z miejscowym Sokołem. Sokół z jednym punktem na koncie zamyka tabelę grupy 4.