Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Już tylko trzech kandydatów na selekcjonera biało-czerwonych

Już tylko trzech kandydatów na selekcjonera biało-czerwonych

W rywalizacji o stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski pozostało trzech trenerów – powiedział w wywiadzie dla TVP Sport rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański. Nie chciał jednak wyjawiać ich nazwisk. Konkretniejszy przed kamerą TVP był Waldemar Wspaniały, który prowadził kadrę na początku XXI wieku.

O zmianie liczby kandydatów poinformował rzecznik PZPS-u. – Jeszcze do wczoraj było czterech, ale jeden z nich zadeklarował, że chce pracować w sztabie, więc będziemy rozmawiać z trzema kandydatami. Dopóki oni sami nie zadeklarują, że chcą, by ich nazwiska zostały podane, to my nie będziemy ich podawać – powiedział. Bardzo prawdopodobne, że tym, który się wycofał, jest Michał Gogol, którego pozostali kandydaci bardzo chętnie widzieliby w swoich sztabach. Mówili o tym Heynen i Gruszka. Natomiast Kowal współpracował z nim w Resovii.

W język nie gryzł się Wspaniały, który obecnie w PZPS-ie zajmuje się programem „Siatkarskie Ośrodki Szkolne”. – Jestem za polskim trenerem. W tej trójce, z tego co mi wiadomo, jest Piotrek Gruszka, Andrzej Kowal i Heynen – przyznał. Dodał również, że opowiada się za tym, by wybrany został Polak. – Po wielu latach nadszedł na to czas – powiedział. Wyraził również wątpliwości wobec kandydatury Belga. – Mam wątpliwości, jeśli chodzi o niego. Znam go z boiska, kiedy był zawodnikiem Noliko Maaseik. Ja wówczas prowadziłem Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle. Zapadły mi w pamięć takie czy inne zachowania, które powtarzały się również, gdy był już trenerem – przypomniał.Związek, rzecz jasna, nie faworyzuje żadnego szkoleniowca. – Chcemy wybrać najlepszego trenera, który przedstawi zwartą i najbardziej optymistyczną koncepcję pracy z reprezentacją – powiedział Uznański. Wątpliwości w środowisku wzbudza to, że proces wyboru bardzo się przedłuża. Pierwotnie mówiono, że nazwisko selekcjonera poznamy w okresie świąteczno-noworocznym, a najpóźniej w styczniu. – Mamy jeszcze kilka miesięcy do początku sezonu reprezentacyjnego. Każdy z kandydatów albo pracuje w Polsce, albo też ma kontakt z polską siatkówką. Wszyscy mają pojęcie o tym, co dzieje się w rozgrywkach ligowych. Nie ma więc pośpiechu – ocenił rzecznik. – Rozmowy zostaną przeprowadzone w tym i przyszłym tygodniu. Po analizie zostanie zarekomendowane jedno lub dwa nazwiska na posiedzenie zarządu, które odbędzie się na początku lutego – powiedział. Jest ono zaplanowane na 7 lutego.

Selekcjonera reprezentacji siatkarskiej powinno się wybierać poprzez:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved