Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Justyna Tomala: Plaża Gotyku to najbardziej prestiżowy turniej

Justyna Tomala: Plaża Gotyku to najbardziej prestiżowy turniej

fot. FIVB

Duet Justyna Tomala i Olga Klocek do rozgrywek Grand Prix Polski przystępował rozstawiony z numerem czwartym. Dobra i solidna gra tej pary pozwoliła jej dojść aż do finału, w którym musiała uznać już wyższość duetu Saad/Wawrzyńczyk. Za drugą lokatę w Bella Plaży Gotyku Toruń 2018 team Tomala/Klocek zyskał aż 108 punktów do rankingu PZPS-u.

W drodze do finału duet Tomala/Klocek nie potknął się ani razu. W pierwszej rundzie druga para tegorocznej Bella Plaży Gotyku pokonała team Karasiewicz/Kaczmarek, w kolejnym meczu była lepsza od zawsze groźnej dwójki Adamek/Gruszczyńska, a w ćwierćfinale pokonała młodą kadrową parę Gierczyńska/Jundziłł. W strefie medalowej Justyna Tomala i Olga Klocek znalazły się więc z kompletem zwycięstw na koncie. Najważniejsze mecze w turnieju nie należały do łatwych. W półfinale duet Wiatr/Tylutki wygrał partię premierową, ale Justyna i Olga w kolejnych złapały już swój rytm gry z dnia wcześniejszego i pewnie wygrywały. Finał także zakończył się w trzech partiach, ale gra toczyła się na styku praktycznie przez cały czas. – Byłyśmy mega zmęczone po meczu finałowym, ale czułyśmy się rewelacyjnie. Sam turniej wyszedł nam bardzo na plus i jesteśmy bardzo zadowolone z naszego występu w Toruniu. Najtrudniej było w drugim secie, który rozgrywany był na przewagi i był decydujący dla całego meczu finałowego – podsumowała Justyna Tomala.Co było najważniejsze w dojściu do finału toruńskich zmagań? – Nie da się określić jednej rzeczy, bo wszystko było bardzo ważne w tej walce – oceniła Olga Klocek. – Motywacja, to było chyba to co najważniejsze – dodała Tomala, która zawsze bardzo ciepło wspomina gotycki turniej. – Plaża Gotyku to Plaża Gotyku. Nie ma co porównywać go z innymi zawodami. Jest to najbardziej prestiżowy turniej w Polsce i każdy ma do tego miejsca bardzo duży sentyment – przyznała.

Dla Olgi Klocek był to pierwszy występ na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. – Zaskoczyło mnie samo miejsce. Dużo słyszałam o turniejach rozgrywanych na rynkach, ale sama jeszcze nie miałam okazji w takim grać. Jak się okazało, taka lokalizacja jest super. Sam Toruń to świetne miasto, więc będę ten turniej bardzo fajnie wspominać – powiedziała blokująca duetu Tomala/Klocek, przed którym kolejne wyzwania na krajowym podwórku plażowym. – Chcemy utrzymać to, co jest, czyli to, co grałyśmy i wypracowałyśmy w trakcie Plaży Gotyku. Naszym celem jest dostać się do turnieju finałowego, który w tym roku odbędzie się w Krakowie oraz być w czołówce w innych turniejach – zakończyła Justyna Tomala.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved