Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Justyna Sachmacińska: Błędy odbiły nam się czkawką

Justyna Sachmacińska: Błędy odbiły nam się czkawką

– Niestety w ostatni weekend w Toruniu nie udało nam się zagrać tego, co sobie założyliśmy przed spotkaniami – przyznaje przyjmująca warszawskiej Wisły, Justyna Sachmacińska. Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza przegrywają w rywalizacji półfinałowej z Budowlanymi Toruń 0:2, ale teraz przed nimi mecze w Warszawie.

W sobotę i niedzielę warszawski zespół dwukrotnie przegrał w Toruniu w pierwszych meczach półfinałowych I ligi kobiet. – Stało się tak nie dlatego, że zabrakło nam koncentracji czy czegokolwiek innego. Przeciwnik nam na to nie pozwolił. Jego równa i cierpliwa gra na każdej pozycji zaważyła na końcowym zwycięstwie. Grając teraz, nie możemy pozwolić na ucieczki przeciwnika na kilka punktów, szczególnie na początku setów. Późniejsza gonitwa do wygrania partii czy całego meczu okazuje się nieskuteczna. Budowlani to zespół, który nie pozwoli wyszarpać sobie przewagi uzyskanej na początku – mówi Justyna Sachmacińska.Potrzebujemy w każdym momencie spotkania, by każda z nas grała z tzw. chłodną głową i odpowiedzialnością za każdą akcję. Pojedyncze błędy czy to na zagrywce, czy autowe ataki odbiły się nam „czkawką”, dlatego w najbliższym meczu na pewno będziemy tego unikać – dodaje przyjmująca Wisły.

W sezonie regularnym Wisła dwukrotnie wygrała po 3:1. Teraz przegrała 0:3 i 1:3. – Spodziewałyśmy się, że te spotkania będą bardzo trudne. Ranga zawodów w fazie play-off jest zupełnie inna niż w rundzie zasadniczej. Nie tylko umiejętności, ale szczególnie aspekty wytrzymałości psychicznej decydują, kto wygrywa. Tym razem w lepszej dyspozycji była drużyna Torunia. Wierzę, że w tym tygodniu będziemy równie „gościnne” jak przeciwnik w poprzednim. Szczerze nam tego życzę! – dodaje Sachmacińska.

Który z zespołów I ligi kobiet zasługuje na grę w Orlen Lidze?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved