Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Justyna Raczyńska: Jestem pełna optymizmu

Justyna Raczyńska: Jestem pełna optymizmu

fot. Tomasz Tadrała

Justyna Raczyńska, która z Chemikiem Police zdobyła upragnione mistrzostwo Polski i Puchar Polski, ponownie będzie reprezentować barwy swojego macierzystego klubu – PSPS-u Chemika Police. – Jestem szczęśliwa, że będę miała okazję ponownie występować w klubie, któremu tak wiele zawdzięczam – mówi siatkarka.

Po wojażach na boiskach Orlen Ligi wracasz do domu, aby reprezentować barwy Chemika Police. Czym dla ciebie jest powrót do domu?Justyna Raczyńska: – Jestem szczęśliwa, że będę miała okazję ponownie występować w klubie, któremu tak wiele zawdzięczam i w którym stawiałem swoje pierwsze kroki. Police to mój dom, moje miasto, tutaj mam swoich najbliższych i kibiców, dla których zawsze chętnie grałam.

W Policach po cichu udało się stworzyć ciekawy zespół łączący w sobie rutynę i doświadczenie oraz młodość i fantazję.

I to będzie chyba naszym największym atutem. Połączenie doświadczenia z młodością powinno zaprocentować. Patrząc na to, jak wyglądamy na treningach, jestem pełna optymizmu i jednocześnie spokojna o wyniki.

Wygrana w turnieju w Węgrowie po zwycięstwie w finale z Wisłą Warszawa powinno dać wam dodatkowej motywacji do pracy, ale jednocześnie potwierdzić, że obrany kierunek na treningach jest właściwy.

Bardzo cieszymy się zarówno ze zwycięstwa z Wisłą Warszawa, jak i triumfu w całym turnieju. Przed nami jednak jeszcze wiele pracy, aby przygotować się do sezonu optymalnie. Cieszę się, że trener Bujek pozwala nam bawić się siatkówką, co przekłada się bezpośrednio na atmosferę i spokój na parkiecie.

Wracasz pod skrzydła Mariusza Bujka, trenera, który zaszczepił w tobie chęć wygrywania. Jak dzisiaj podchodzisz do wspólnej pracy po latach?

Jestem na tym etapie kariery, że teraz to ja mogę odwdzięczyć się i podziękować trenerowi Bujkowi swoją dobrą grą na parkiecie. Wierzę, że w tym sezonie nie raz będziemy mieli okazję do tego, aby wspólnie cieszyć się z wygranej. Przyznam szczerze, że fajnie jest wrócić tutaj do Polic, do ludzi, dzięki którym siatkówka stała się całym moim życiem.

Autor: Gracjan Broda, Dziennik Policki

źródło: dziennikpolicki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved