Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Justyna Łysiak nową libero MKS-u Kalisz

Justyna Łysiak nową libero MKS-u Kalisz

fot. chemik-police

20-letnia libero Chemika Police, Justyna Łysiak, przenosi się do MKS-u Kalisz. Po sezonie spędzonym w gabinetach lekarskich i na rehabilitacji siatkarka zamierza udowodnić w ekipie Jacka Pasińskiego, że warto na nią stawiać i nadal powinna grać w ekstraklasie. To siódma zawodniczka kaliskiego zespołu na przyszły sezon, ogłoszona przez klub.

Justyna Łysiak swoją przygodę z siatkówką rozpoczyna w Kluczborku, skąd trafiła do SMS-u Szczyrk. W sezonie 2017/2018 młoda, 18-letnia jeszcze siatkarka trafiła do ekstraklasy, do PTPS-u Piła i po całkiem udanym sezonie i pokazaniu się z dobrej strony zwróciła swoją uwagę ówczesnego mistrza Polski.Rok temu Łysiak trafiła do Chemika, gdzie miała tworzyć parę libero z Aleksandrą Krzos. Niestety, na jednym z treningów uderzyła nieszczęśliwie w parkiet i okazało się, że niezbędna jest ingerencja chirurgiczna w kontuzjowany bark. Łysiak już do końca sezonu nie pojawiła się na boisku, a teraz opuści na najbliższy sezon Police i zostanie wypożyczona do MKS-u Kalisz. – Justyna potrzebuje regularnej gry, dlatego zdecydowaliśmy się na taki krok. Mam nadzieję, że znajdzie miejsce w pierwszej szóstce Kalisza, rozwinie się jako zawodniczka i wróci do nas silniejsza – mówi Paweł Frankowski, prezes Chemika Police.

Od nowego sezonu 20-letnia siatkarka będzie zawodniczką MKS-u Kalisz. To w sumie siódma zawodniczka ze składu na przyszły sezon ogłoszona przez klub, a czwarta przychodząca do Kalisza. Wcześniej umowy z MKS-em przedłużyły Katarzyna Wawrzyniak, Ewelina Brzezińska i Anna Miros. Do drużyny dołączyły młode siatkarki kończące wiek juniorki – środkowe Adrianna Rybak i Weronika Centka oraz przyjmująca Zuzanna Szperlak.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved