Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Justin Duff: Co następne? Więcej siatkówki!

Justin Duff: Co następne? Więcej siatkówki!

fot. FIVB

– Myślę, że osiągnięcie ćwierćfinału jest znakomitym wynikiem. Nie można ukryć, że Kanada nie jest siatkarskim potentatem i wiemy, że właśnie igrzyska olimpijskie są najlepszym możliwym momentem do tego, żeby pokazać uprawianą przez nas dyscyplinę wszystkim naszym rodakom. Jeśli trzy tygodnie temu spytałaby się pani w naszym kraju o siatkówkę, to wydaje mi się, że większość ludzi odpowiedziałaby, że nie jest pewna, czy Kraj Klonowego Liścia ma w ogóle swoją drużynę. Teraz może nawet kilku z nich zna część nazwisk reprezentantów – powiedział tuż po olimpijskich zmaganiach środkowy z Kanady, Justin Duff.

Który czynnik w największym stopniu pozwolił wam na wyjście z grupy?  Dobra forma, sportowe szczęście czy pomoc Włochów?

Justin Duff: – Wydaje mi się, że najważniejszym czynnikiem, który wpłynął na nasz awans, była wygrana z reprezentacją Stanów Zjednoczonych na początku zmagań olimpijskich w „grupie śmierci”. To zwycięstwo pokazało, jak dobrze przygotowani pod względem mentalnym i fizycznym przyjechaliśmy do Rio, a poza tym miało niebagatelny wpływ na dobre „ustawienie” nas w pozostałych meczach pierwszego etapu zmagań.Czego oczekiwaliście po meczu z Rosją? Widzieliście siebie jako półfinalistów, czy wychodziliście z założenia: „powalczymy”?

– No cóż… Naszym pierwotnym celem było po prostu wyjście z grupy. Już to samo w sobie było wyjątkowym osiągnięciem, choć nie mówię tu, że dzięki niemu nasze apetyty na sukces zostały zaspokojone. Chcieliśmy wyjść naprzeciw Rosji tak, jak zrobiliśmy to w przypadku reprezentantów Stanów Zjednoczonych, lecz po prostu się nie udało. Nie byliśmy w stanie zagrać na tym samym poziomie.

Czy przez to, co Rosjanie pokazali w czasie tych igrzysk, udowodnili, że nawet bez „wielkiego” Muserskiego, mimo różnych przejść w czasie ostatnich czterech lat, są nadal absolutnym światowym siatkarskim „topem”?

– Muserski bez wątpliwości jest wyjątkowym siatkarzem i wspaniałym człowiekiem, ale nie wydaje mi się, żeby taka reprezentacja jak Rosja musiała cokolwiek udowadniać. Gracze Sbornej są bardzo doświadczeni i na arenie międzynarodowej osiągnęli to, na co zasługiwali. To też powoduje, iż zbudowali sobie szacunek niezależnie od tego, kto jest akurat w ich szeregach.

Reprezentacja Kanady powróciła na igrzyska olimpijskie po 16 latach absencji. Czy po tak długim okresie nieobecności osiągnięcie ćwierćfinału jest zadowalającym was rezultatem?

– Myślę, że osiągnięcie ćwierćfinału jest znakomitym wynikiem. Nie można ukryć, że Kanada nie jest siatkarskim potentatem i wiemy, że właśnie igrzyska olimpijskie są najlepszym możliwym momentem do tego, żeby pokazać uprawianą przez nas dyscyplinę wszystkim naszym rodakom. Jeśli trzy tygodnie temu spytałaby się pani w naszym kraju o siatkówkę, to wydaje mi się, że większość ludzi odpowiedziałaby, że nie jest pewna, czy Kraj Klonowego Liścia ma w ogóle swoją drużynę. Teraz może nawet kilku z nich zna część nazwisk reprezentantów!

Jak oceniłby pan swoją postawę w kontekście olimpijskiego turnieju?

– Wydaje mi się, że zagrałem bardzo dobre spotkanie przeciwko Stanom Zjednoczonym, a później zniknąłem aż do starcia z Rosją. To nie był najlepszy turniej w moim wykonaniu, a na pewno nie taki, jaki chciałem zagrać. Nie zmienia to faktu, że cieszę się, iż pomogłem mojemu teamowi pokonać niektórych rywali – to tak naprawdę się liczy.

Spełnił pan jedno ze swoich siatkarskich marzeń – uczestnictwo w najważniejszej imprezie czterolecia. Jaki kolejny cel ma pan teraz w swojej głowie?

– Co następne? Więcej siatkówki! Przez to, jak wspaniale było w Rio, w tej chwili w mojej głowie jest tylko to, jak cudownie będzie w Tokio! Igrzyska olimpijskie to niezwykły czas, charakteryzujący się niezwykłą atmosferą i bardzo chciałbym raz jeszcze jej doświadczyć.

Komu życzyłby pan wygranej w Rio?

– Życzyłbym Amerykanom, ale złota już nie wygrają. (śmiech)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved