Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jurmala Masters K: Niemki zdominowały turniej kobiet

Jurmala Masters K: Niemki zdominowały turniej kobiet

Łotewska Jurmala na początku września została opanowana przez siatkarzy i siatkarki plażowe. Turniej kobiet został w pełni zdominowany przez pary niemieckie. W czołowej czwórce znalazły się aż trzy duety z tego kraju, a nie przeszkodziła w tym nawet nieobecność mistrzyń olimpijskich  – Laury Ludwig/Kiry Walkenhorst, stawkę uzupełniła para z Rosji. W bratobójczym boju o złoto w niedzielę zwyciężyły Chantal Laboureur i Julia Sude, a brązowy medal przypadł w udziale parze Bieneck/Großner, całe podium należało więc do Niemek.

W półfinale niepokonane dotąd Laboureur/Sude pokonały rosyjską parę Rudych/Motricz. Najwyżej rozstawiona para w turnieju okazała się lepsza od swoich rywalek praktycznie w każdym elemencie. Rosjanki starały się dotrzymać kroku rywalkom w pierwszej partii, ale w pewnym momencie Niemki zbudowały sobie kilkupunktową przewagę i nie oddały jej już do samego końca. W drugim secie Chantal LaboureurJulia Sude były już bezlitosne i pewnie przypieczętowały awans do finału, wygrywając do 11.

Drugi półfinał był już sprawą Niemek. Teresa MersmannIsabel Schneider po dwóch setach zaciętej walki okazały się lepsze od duetu Victoria Bieneck/Julia Großner. W obu setach wynik był sprawą otwartą praktycznie do samego końca. Zwyciężczynie jednak wykazały wyższość w kluczowych momentach.

Półfinały:

Laboureur/Sude GER [1] – Rudych/Motricz RUS [10] 2:0
(21:17, 21:11)
Mersmann/Schneider GER [6] – Bieneck/Großner GER [2] 2:0
(21:18, 22:20)

Dobrą passę niedzielnych spotkań dla duetów z Niemiec zapoczątkowały Victoria Bieneck Julia Großner. W trwającym zaledwie 27 minut spotkaniu pozostawiły one w pokonanym polu Rosjanki, a Olga Motricz Daria Rudych zupełnie nie były w stanie znaleźć recepty na zagrywki Großner. Tym samym Niemki zrewanżowały się rywalkom za porażkę, której doznały po bardzo wyrównanym meczu w fazie grupowej. – Bardzo się cieszymy z tego brązowego medalu, choć oczywiście bardzo chciałyśmy znaleźć się w finale. Niemieckie drużyny są siłą w siatkówce plażowej, z którą należy się liczyć i to pokazał także ten turniej – powiedziała Bieneck.

Finał był wewnętrznym pojedynkiem dwóch par z Niemiec. Zdecydowanymi faworytkami do zwycięstwa były Chantal Laboureur Julia Sude, ich rywalki na plaży w Majori zameldowały się bowiem już w czwartek, walcząc w kwalifikacjach. Pomimo tego duet Mersman/ Schneider podjął rękawicę i do stanu 10:10 oglądaliśmy walkę punkt za punkt. Później jednak rywalki pokazały klasę i wykorzystały przestój swoich rodaczek, wygrywając pierwszego seta 21:13. Isabel Schneider oraz Tereas Mersman nie powtórzyły jednak swoich błędów w kolejnej odsłonie, nie wykorzystały jednak piłki setowej i po chwili musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych rywalek. – Przyjechałyśmy tutaj jako faworytki, dlatego była na nas presja, ale cieszymy się, że udało nam się wynikiem dorównać do tego miana i naszych oczekiwań – powiedziały po finałowym spotkaniu Laboureur i Sude.