Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jurij Mariczew trenerem Chemika Police

Jurij Mariczew trenerem Chemika Police

fot. FIVB

Jurij Mariczew pełnił będzie rolę pierwszego trenera Chemika Police w sezonie 2016/2017. – Udało nam się zatrudnić bardzo doświadczonego trenera. Wierzymy, że przyczyni się do osiągnięcia celów, które wyznaczymy drużynie przed rozpoczęciem rozgrywek – mówi Adam Kulbiej, prezes klubu.

Trener reprezentacji Rosji, Jurij Mariczew, został pierwszym szkoleniowcem Chemika Police, zastępując w tej roli Jakuba Głuszaka. Polak w minionym sezonie przejął schedę po Giuseppe Cuccarinim i poprowadził policzanki do mistrzostwa Polski.Potwierdziły się pogłoski o zatrudnieniu w Chemiku Police trenera żeńskiej reprezentacji Rosji. W poniedziałek działacze mistrza kraju oficjalnie poinformowali, że w nadchodzącym sezonie szkoleniowcem polickiej ekipy będzie Jurij Mariczew. Obecnie przygotowuje on Sborną do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Z kadrą pracuje od 2013 roku, a w tym czasie poprowadził ją między innymi do mistrzostwa Europy. Wcześniej zasiadał na ławce trenerskiej Dinama Moskwa, które pod jego wodzą zdobyło Puchar CEV i brązowy medal Superligi. Pracował też w Dinamie Krasnodar i Fakiele Nowy Urengoj.

Udało nam się zatrudnić bardzo doświadczonego trenera. Wierzymy, że przyczyni się do osiągnięcia celów, które wyznaczymy drużynie przed rozpoczęciem rozgrywek – skomentował Adam Kulbiej, prezes Chemika Police. Mariczew do Polic przyjedzie po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie wraz z reprezentacją Rosji będzie rywalizował o olimpijskie laury. Jego asystentem zostanie Jakub Głuszak, który w minionym sezonie poprowadził policzanki do zdobycia Pucharu Polski oraz wywalczenia mistrzostwa kraju.

Zobacz również
Karuzela transferowa Orlen Ligi na sezon 2016/2017

źródło: chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved