Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jurij Gladyr opuszcza ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle

Jurij Gladyr opuszcza ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle

fot. Klaudia Piwowarczyk

W związku ze zmieniającymi się w 2016 r. przepisami Polskiego Związku Piłki Siatkowej dotyczącymi udziału zawodników zagranicznych w polskich rozgrywkach i decyzji o tym, że zamiast obywatelstwa decydującym czynnikiem uznającym zawodnika jako polskiego jest licencja federacji macierzystej, ZAKSA i Jurij Gladyr podjęli decyzję o niezawieraniu umowy o współpracy na najbliższy sezon. Jednak na przyszłość obie strony pozostawiają „otwarte drzwi”.

To dla obu stron jedna z trudniejszych decyzji, z jaką się mierzymy – podkreśla Sebastian Świderski, prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Z jednej strony mamy wieloletniego zasłużonego zawodnika i wspólnie wywalczone złoto, a z drugiej regulacje, wobec których Jurij nie może być potraktowany jako polski zawodnik. Jako klub mamy potrzebę strategicznego myślenia o sile drużyny w rozgrywkach PlusLigi wraz z możliwością swobodnego rotowania ławką zawodniczą. Kontraktując Benjamina Toniuttiego oraz mając w pierwszym składzie Sama Deroo i Kevina Tillie, nie mielibyśmy możliwości wykorzystania potencjału Gladyra na boisku, ponieważ tylko trzech zagranicznych zawodników może znaleźć się w grającej szóstce. Szkoda byłoby trzymać tak doświadczonego zawodnika w kwadracie – dodaje i podkreśla: – Jesteśmy otwarci na przyszłą współpracę.Decyzję tłumaczy również trener Ferdinando de Giorgi: – Jest mi bardzo przykro, że w świetle przepisów musimy potraktować Jurka jako obcokrajowca. Dla mnie i dla drużyny zawsze był wojownikiem. Zagrał wspaniały sezon. Życzę mu dalszych wygranych.

Jurij Gladyr, środkowy, do dziś rozegrał z ZAKSĄ siedem sezonów. Z drużyną zdobył między innymi: dwa Puchary Polski w latach 2013 i 2014, brąz w mistrzostwach krajowych w 2012, podwójne srebro w latach 2011 i 2013 oraz tegoroczne złoto.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved