Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Juniorzy szykują się do kwalifikacji do ME

Juniorzy szykują się do kwalifikacji do ME

fot. pzps.pl

Spotkanie z Espadonem Szczecin będzie ostatnim sprawdzianem formy dla reprezentantów Polski juniorów przed kwalifikacjami do mistrzostw Europy. W nich biało-czerwoni zmierzą się z Duńczykami, Węgrami i Niemcami. – Mamy trochę utrudnione warunki, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Nigdy nie ma zbyt dużo czasu na przygotowania do kwalifikacji – mówi Sebastian Pawlik.

W ostatnim czasie uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie narzekają na nudę. Grają w I lidze, w swoich klubach w rozgrywkach młodzieżowych, a na dodatek wielkimi krokami zbliżają się kwalifikacje do mistrzostw Europy juniorów. Reprezentanci na przygotowania nie będą mieli zbyt wiele czasu, ale nie jest to dla nich nowa sytuacja. – Co roku o tej porze zarówno rozgrywki ligowe, jak i klubowe wkraczają w decydującą fazę, a my musimy przygotowywać się do ważnych rozgrywek międzypaństwowych, także zadanie nie jest łatwe. Do tego, że mamy trochę utrudnione warunki, jesteśmy przyzwyczajeni. Nigdy nie ma zbyt dużo czasu na przygotowania do kwalifikacji, ale zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do turnieju i wywalczyć kwalifikację do mistrzostw Europy – powiedział Sebastian Pawlik. Nie da się w ciągu dwóch tygodni zmienić wielu rzeczy. Od początku sezonu gramy w I lidze, i to rozegrane tam spotkania mają służyć między innymi temu, żeby drużyna była dobrze przygotowana do turniejów w swojej kategorii wiekowej – dodał szkoleniowiec reprezentacji Polski juniorów.Poprzedni rok był bardzo udany dla reprezentacji Polski kadetów, która nie zaznała goryczy porażki na arenie międzynarodowej, wygrywając zarówno mistrzostwa Europy, jak i świata. Teraz przed nią nowe wyzwania w kategorii juniorskiej, a pierwszym z nich będą kwalifikacje do czempionatu Starego Kontynentu w tej kategorii wiekowej. O miejsce w składzie na turniej, który biało-czerwoni rozegrają we Frankfurcie nad Menem, powalczą nie tylko zawodnicy na co dzień uczący się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, ale także zawodnicy trenujący na co dzień w klubach – Kevin Sasak i Tomasz Piotrowski.Będziemy opierali się na tych zawodnikach, którzy tworzyli trzon kadry kadetów. Oczywiście dołączą do nich siatkarze spoza szkoły. Oni włączą się do rywalizacji o miejsce w składzie na kwalifikacje. Dobrze, że pojawiają się nowi zawodnicy, oni zwykle wnoszą trochę świeżości do zespołu – skomentował Pawlik.

Przed wyjazdem do Niemiec Polacy nie będą rozgrywali żadnych dodatkowych sparingów, a ostatnim sprawdzianem ich formy będzie sobotni mecz z Espadonem Szczecin w ramach I ligi. – Mamy taki układ meczów, że z teoretycznie najgroźniejszym przeciwnikiem zagramy ostatniego dnia, więc nie ma takiej potrzeby, żeby rozgrywać dodatkowe sparingi. Chłopaki mają ostatnio dużo grania, więc nie będziemy ich dodatkowo obciążać kolejnymi meczami – skomentował Pawlik, którego zdaniem gospodarze turnieju będą najbardziej wymagającym rywalem dla biało-czerwonych, którzy ponadto zagrają z Duńczykami i Węgrami. – Niemcy na mistrzostwach Europy kadetów zajęli czwarte miejsce, Duńczycy miejsca 9-12, a zespół Węgier nie zakwalifikował się do turnieju finałowego. Uważam, że siła poszczególnych zespołów się nie zmieni i najbardziej wymagającym przeciwnikiem będzie drużyna Niemiec – dodał trener juniorskiej reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved