Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Juniorzy szlifują formę przed kwalifikacjami

Juniorzy szlifują formę przed kwalifikacjami

fot. archiwum

16-osobowa reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła przygotowania do ostatniego etapu kwalifikacji do mistrzostw Europy. Podopieczni Mariusza Sordyla na razie trenują w Spale, w planach mają też zgrupowanie w Bełchatowie oraz turniej w Anapie. Na przełomie czerwca i lipca w Bełchatowie o awans na ME zagrają z Łotwą, Hiszpanią i Izraelem.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni brali udział w drugiej rundzie kwalifikacji do mistrzostw Europy. W turnieju odbywającym się na Ukrainie pokonali gospodarzy oraz Chorwatów, ale porażka z Białorusinami zamknęła im drogę do wywalczenia bezpośredniego awansu na czempionat Starego Kontynentu. Będą mieli jeszcze jedną szansę na wywalczenie przepustek, bowiem w trzeciej rundzie kwalifikacji w Bełchatowie zagrają z rówieśnikami z Łotwy, Izraela i Hiszpanii. Od pewnego czasu podopieczni Mariusza Sordyla szlifują formę w Spale, gdzie trenować będą do 10 czerwca. Następnie przygotowywać się będą w Bełchatowie, a w międzyczasie udadzą się do Anapy, gdzie wezmą udział w silnie obsadzonym towarzyskim turnieju. – W Rosji zawsze jest atrakcyjna obsada turnieju. Zależało nam na tym, aby zagrać w nim z silnymi rywalami. Dodatkowo sparingi mamy planowane na zakończenie zgrupowania, natomiast szukamy jeszcze przeciwników, bo jeden z zespołów nam wypadł – skomentował Mariusz Sordyl, szkoleniowiec polskich juniorów.Turniej w Bełchatowie zostanie rozegrany na przełomie czerwca i lipca, a Polacy zmierzą się w nim z Izraelem, Hiszpanią oraz Łotwą. Będą faworytami, ale swoją wyższość muszą udowodnić jeszcze na boisku. – O materiały o przeciwnikach nie jest trudno, ponieważ każdy z nich rozegrał turniej kwalifikacyjny, ale działa to w dwie strony, bo nasi rywale również będą mieli materiały dotyczące naszej gry. Na razie skupiamy się na analizie poszczególnych drużyn. Wygląda na to, że Hiszpanie będą najmocniejszym przeciwnikiem, ale na każde spotkanie będziemy musieli wyjść w pełni skoncentrowani i z szacunkiem dla rywala, nawet jeśli teoretycznie będzie on nieco słabszy od nas. Musimy jak najlepiej wykonać pracę w tym turnieju, aby był to etap kształtujący zespół w perspektywie mistrzostw Europy – dodał Sordyl.

W kategorii kadetów obecny rocznik startował zarówno w mistrzostwach Europy, jak i w mistrzostwach świata, ale bez większego powodzenia. Według nowego szkoleniowca biało-czerwonych siłą ich powinna być zespołowość. – Koncentrujemy się na tym, aby nasza drużyna charakteryzowała się zespołowością. Już widać, że po pierwszych zgrupowaniach jesteśmy bardziej świadomi swojej jakości. Wiemy, że naszą siłą może być zespołowość, dobre zrozumienie się na boisku. Nie mamy takich indywidualności, które w pojedynkę mogłyby rozstrzygać o losach spotkania, ale grupa jest bardzo wyrównana. Jesteśmy przekonani, że zapracujemy sobie na awans do mistrzostw Europy – zakończył trener reprezentacji Polski juniorów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved