Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorów: Wygrane Ukrainy i Niemiec

ME juniorów: Wygrane Ukrainy i Niemiec

fot. CEV

W rywalizacji „polskiej” grupy mistrzostw Europy juniorów nie brakowało emocji. Podobnie jak biało-czerwoni ponad dwie godziny o cenne zwycięstwo musieli walczyć Ukraińcy. Bułgarzy podzielili losy Francuzów, nie wykorzystując prowadzenia 2:0 w setach. W ostatnim meczu piątkowej rywalizacji tej grupy Niemcy 3:1 pokonali Słowenię.

Początki bułgarsko-ukraińskiego starcia zapowiadały, że miejscowi kontrolują rywalizację. Podopieczni Władimira Nikołowa mocnym akcentem rozpoczęli mecz, odrzucając rywali od siatki. Kluczem do sukcesu gospodarzy była dominacja w ataku. Konsekwentni Bułgarzy utrzymywali pięćdziesięcio-, sześćdziesięcioprocentowy poziom efektywności zagrań, przy zaledwie 30-40% rywali z Ukrainy. Już odsłona premierowa, rozgrywana na przewagi, pokazała jednak, że Ukraińcy nie zamierzają nic ułatwiać rywalom. W trudnych chwilach miejscowi mogli liczyć na Parapunowa, a zdobywca 31 punktów i zdecydowany lider Bułgarów otrzymanych szans nie marnował. Kiedy zespół trenera Nikołowa prowadził 2:0, nic nie zapowiadało zwrotu akcji. W kolejnych partiach gospodarze zaczęli się nieco gubić, popełniając kolejne proste błędy własne. Z każdą kolejną akcją lepiej wyglądał poziom ataku Ukraińców, spora w tym zasługa Płotnickiego. I tak waleczni Ukraińcy doprowadzili do remisu. W tie-breaku od pierwszych akcji o krok dalej byli goście, swojej drużyny nie zdołał już uratować nawet Parapunow i Ukraina wygrała 15:9, w całym meczu triumfując 3:2.Bułgaria – Ukraina 2:3
(28:26, 25:22, 23:25, 26:28, 9:15)

Mimo tego, że Niemcy prowadzili przez większość partii otwarcia meczu, to nie potrafili wykorzystać niewymuszonych błędów Słoweńców. To właśnie nasi zachodni sąsiedzi pierwsi osiągnęli pułap piłki setowej (24:23), lecz nie wiele im to dało. Tę partię przegrali własnymi pomyłkami i świetną postawą Matica Vrtoveca. Przez całe kolejne rozdanie wygrywający team mylił się wielokrotnie, kiedy druga część seta w wykonaniu jego rywali był bez zarzutu. Tobias Krick dał popis swoich umiejętności w bloku i ataku, zapisując w osiem punktów na koncie swojej drużyny, co przełożyło się na to, że zdominowała ona oponentów 25:18.

Po objęciu prowadzenia przez Niemców 3:0 w trzeciej odsłonie, stało się jasne, że zespół ten nie zamierza łatwo dać się podporządkować przeciwnikom. Mimo tego, że początkowo Słoweńcy „trzymali” wynik i walczyli z rywalami jak równy z równym, to dwie skuteczne serie w końcówce, pozwoliły zespołowi z Niemiec finalnie triumfować 25:19. Ostatnia partia miała bardzo ciekawy przebieg, bowiem walka punkt za punkt trwała do stanu 9:9. Wtedy za linią dziewiątego metra pojawił się Johannes Tille, przy którego serwisie zespół z Niemiec zyskał sześć oczek. Ostatnim skutecznym epizodem w grze Słoweńców było zdobycie trzech punktów z rzędu, ale i tak mimo wszystko to ich przeciwnicy byli bliżsi wygranej. Ręce w geście triumfu unieśli po ataku Egora Bogacheva.

Niemcy – Słowenia 3:1
(25:27, 25:18, 25:19, 25:21)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A mistrzostw Europy juniorów

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved