Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorów U-20: Znamy wszystkich półfinalistów

ME juniorów U-20: Znamy wszystkich półfinalistów

W grupie I najlepszymi zespołami okazała się reprezentacja Czech oraz Holandii. Czesi na koniec zmagań pokonali ostatnią drużynę – Portugalię, a Holendrzy przegrali w tie-breaku z Białorusią. O awans do półfinału w grupie II walczyły trzy zespoły: Rosja, Włochy oraz Polska. Włosi co prawda pokonali biało-czerwonych, ale ostatecznie do Belgów, którzy walkę o medale zapewnili sobie już wcześniej, dołączyli Rosjanie, którzy wygrali z dotąd niepokonanymi siatkarzami z Belgii.

Grupa I:

Do rozstrzygnięcia spotkania pomiędzy Portugalią i Czechami potrzebny był tie-break. Czesi walczyli o utrzymanie pierwszego miejsca w grupie i ta sztuka im się udała. W meczu nie brakowało emocji, bowiem aż trzy sety rozegrane zostały na przewagi. Również tie-break był zacięty i zakończył się dopiero wynikiem 19:17. Portugalczykom nie pomogło nawet 29 oczek wywalczonych przez Davida Araujo, bowiem po drugiej stronie siatki dzielił i rządził Marek Sotola. Atakujący zagrał z 60-procentową skutecznością swoich zbić, a do 29 punktów w ofensywie dołożył trzy bloki i aż 7 asów serwisowych.

Portugalia – Czechy 2:3
(18:25, 27:25, 30:28, 22:25, 17:19)

Także drugi pojedynek w grupie I był pięciosetowy. Reprezentacja Niemiec pokonała Finlandię, ale ich wygrana nie pomogła im w awansie do półfinału, bowiem drugie miejsce w grupie należy do Holendrów. Pomimo tego niemiecka kadra mogła pochwalić się lepszą skutecznością ataku, a dobre zawody rozegrał Anton Brehme (20 punktów), a liderem był Linus Weber, który zapisał na swoim koncie 24 oczka.

Niemcy – Finlandia 3:2
(25:20, 23:25, 23:25, 25:19, 15:12)

Na koniec grupowych zmagań reprezentacje Białorusi oraz Holandii rozegrały tie-breaka. Holendrzy mogli podejść do tego spotkania bez presji, bowiem już wcześniej mogli cieszyć się z tego, że będą w pierwszej czwórce mistrzostw Europy juniorów. Pomarańczowi przegrali w tie-breaku, a po stronie Białorusi lepiej funkcjonował zarówno atak, jak i blok, którym zdobyli 14 punktów.

Białoruś – Holandia 3:2
(23:25, 25:27, 25:20, 26:24, 15:12)

Tureccy juniorzy jedynie w drugim secie byli w stanie pokonać lepiej dysponowaną reprezentację Francji. W trzech pozostałych setach triumfowali Trójkolorowi, którzy tym samym zapisali na swoim koncie komplet punktów, a lepiej od rywali spisali się przede wszystkim w ataku, a także w polu zagrywki. Turkom nie pomogło 13 bloków, a po francuskiej stronie boiska liderami był Theo Faure oraz Maxime Laumon, którzy wspólnymi siłami wywalczyli 27 punktów. Tym samym Francja zapisała na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju, a Turcy zakończyli swoje zmagania bez zwycięstwa i bez punktu.

Francja – Turcja 3:1
(25:22, 18:25, 25:20, 25:17)

Reprezentacja Polski miała szanse na półfinał, ale musiała wygrać z Włochami. Ta sztuka udała się podopiecznym Mariusza Sordyla jedynie w drugiej partii, w pozostałych lepsi okazali się rywale z Italii, ale komplet punktów nie pomógł im w awansie do strefy medalowej. Diego Contagalii był liderem swojego zespołu, zdobywając 17 oczek. Tyle samo punktów dla biało-czerwonych zdobył Remigiusz Kapica, jednak Polakom nie pomogła lepsza na przestrzeni całego meczu skuteczność ataku. Polacy zmagania grupowe zakończyli na czwartej lokacie i zagrają o miejsca 5-8.

Polska – Włochy 1:3
(24:26, 25:22, 18:25, 18:25)

Rosjanie również grali z nożem na gardle, bowiem porażka przekreślała ich szanse na awans do półfinału. Rywalem Sbornej byli dotychczasowi liderzy grupy II – Belgowie, jednak tylko w trzecim secie potrafili oni przełamać rosyjski zespół. Ponownie swoją drużynę do zwycięstwa w tym meczu, a co za tym idzie także i w całej grupie, poprowadził duet Maksim Sapożkow i Anatolij Wołodin, którzy zapisali na swoim koncie odpowiednio 19 i 17 punktów.

Belgia – Rosja 1:3
(20:25, 22:25, 25:22, 23:25)