Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME juniorów U-20: Rosjanie mistrzami Europy, brąz dla Belgów

ME juniorów U-20: Rosjanie mistrzami Europy, brąz dla Belgów

W Hadze zakończyły się mistrzostwa Europy juniorów. Triumf w nim odnieśli Rosjanie, którzy mierzyli się z Czechami. Ci nie wykorzystali natomiast piłek meczowych w tie-breaku i ostatecznie po złoty medal sięgnęli gracze Andrieja Nozdrina. Na ostatnim stopniu podium stanęli natomiast Belgowie, którzy pokonali Holendrów.

Mecz o 7. miejsce:

Ostatni dzień zmagań w mistrzostwach Europy juniorów rozpoczął się od walki o 7. miejsce. W tym starciu swoim rówieśnikom z Białorusi żadnych szans nie dali Włosi, którzy potrzebowali do zwycięstwa zaledwie 60 minut. Tylko w drugiej odsłonie meczu Białorusinom udało się zdobyć 20 punktów, a dominacja Italii była widoczna zwłaszcza w trzecim secie, wygranym aż 25:9. Ciężar zdobywania punktów we włoskich szeregach wzięli na siebie Matheus Motzo oraz Davide Garidni, którzy wspólnymi siłami wywalczyli 27 oczek.

Białoruś – Włochy 0:3
(17:25, 20:25, 9:25)

Mecz o 5. miejsce:

Chociaż Polacy mecz o 5. lokatę rozpoczęli od zwycięstwa w premierowej odsłonie 25:21, to w trzech kolejnych zdecydowanie lepiej zaczęli radzić sobie Niemcy. To oni okazali się lepsi w całym spotkaniu, kończąc je w czterech setach. Liderem swojej drużyny był Linus Weber, który z 29 ataków punktem skończył aż 18. W sumie zapisał na swoim koncie 22 oczka, a wspierał go środkowy bloku – Anton Brehme, dokładając od siebie 16 punktów. Po polskiej stronie siatki w oczy rzucała się przede wszystkim duża liczba błędów. W sumie podopieczni Mariusza Sordyla popełnili ich 36, z których aż 23 po pomyłkach w polu zagrywki.

Polska – Niemcy 1:3
(25:21, 23:25, 22:25, 16:25)

Mecz o brąz:

W meczu o brąz emocji nie brakowało tylko w premierowej odsłonie starcia pomiędzy Belgią i Holandią. Po 34 minutach wali z parkietu zwycięsko w tej partii zeszli Belgowie i po tej wygranej poszli za ciosem w kolejnych setach, kończąc tym samym mecz w trzech częściach. Po stronie Belgii w meczu o brąz nie zawodził Berre Peters, który mecz zakończył z 58-procentową skutecznością i 20 punktami na swoim koncie.

Belgia – Holandia 3:0
(35:33, 25:21, 25:10)

Finał:

Najważniejszy mecz turnieju mistrzostw Europy juniorów zakończył się w tie-breaku. O złoty medal walczyli Czesi oraz Rosjanie, a lepiej w ten mecz weszli gracze Jana Svobody, pokonując rywali 25:18. W drugim secie to Sborna całkowicie zdominowała swoich rywali (25:13), by ponownie oddać im pole w kolejnej partii. Zdecydowanie najbardziej wyrównana była piąta część starcia o złoto, w której to Czesi nie wykorzystali swoich szans. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i ostatecznie po grze na przewagi z mistrzostwa Europy juniorów cieszyli się Rosjanie, którzy triumfowali 18:16. W ich szeregach pierwsze skrzypce grał Maksim Sapożkow, zapisując na swoim koncie 22 oczka. Sapożkow atakował ze skutecznością 53 proc., natomiast po drugiej stronie siatki liderem był Marek Solota.

Czechy – Rosja 2:3
(25:18, 13:25, 25:21, 18:25, 16:18)