Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorów: Serbia, Rosja i Włochy zgodnie z planem

ME juniorów: Serbia, Rosja i Włochy zgodnie z planem

fot. CEV

Nieco mniej zacięte były starcie w grupie B rywalizacji mistrzostw Europy juniorów. O ile starcie Turków z Serbami mogło jeszcze zapowiadać serię pięciosetowych starć, to Włosi i Rosjanie szybciej rozprawili się ze swoimi rywalami. W pierwszym meczu triumfowali Serbowie, nie wykorzystując jednak szansy na szybszy triumf.

 To właśnie spotkanie Turcja – Serbia rozpoczęło zmagania w grupie B mistrzostw Europy. Początki meczu dla Plavich nie były jednak najłatwiejsze, nerwowi Serbowie popełniali więcej błędów, dając rywalom szanse w kontratakach. Swoje zrobiły też bloki siatkarzy z Turcji i to ekipa trenera Vasovicia była w trudnej sytuacji po pierwszym secie. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, w drugiej partii do roli lidera swojego zespołu wyrósł Mehić i ten fragment meczu nie miał większej historii. Idąc za ciosem, Serbowie równie dobrą grę (odrzucając rywali od siatki celnym serwisem) kontynuowali w kolejnej partii. Po odsłonie wygranej przez reprezentację Serbii do 18 można było oczekiwać szybkiego zakończenia spotkania. Plavi za szybko uwierzyli w swoją siłę, 10 punktów oddanych rywalom po błędach w czwartej partii musiało mieć swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników. Turcja tej szansy nie zmarnowała, wyrównując stan rywalizacji. Tie-break nie miał większej historii, obyło się bez niespodzianki – wygrali Serbowie.

Turcja – Serbia 2:3
(25:21, 15:25, 18:25, 25:13, 13:15)

Szybko, łatwo i przyjemnie ze swoim pierwszym rywalem rozprawili się Rosjanie. Co prawda już w przedmeczowych typowaniach zdecydowanym faworytem byli podopieczni trenera Nikołajewa, jednak te dominacje siatkarze Sbornej potwierdzili również na boisku. Spotkanie Rosja – Białoruś trwało nieco ponad godzinę, na przestrzeni całego spotkania dominacja Rosjan była bezdyskusyjna. Próbujący ryzykować Białorusini seriami popełniali proste błędy własne, ustępując rywalom we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Najbliżej rywali zespół trenera Majsewicza był w drugim secie meczu, na niewiele się to jednak zdało. W odsłonie trzeciej, i jak się szybko okazało ostatniej, Rosjanie rozbili rywali zagrywką, tylko w tej części meczu notując pięć asów serwisowych.

Białoruś – Rosja 0:3
(13:25, 19:25, 16:25)

Nieco więcej emocji przyniósł ostatni mecz w tej grupie. Siatkarze z Czech próbowali stawić opór rywalom z Italii, podopiecznym trenera Pelikana sił wystarczyło tylko do wygrania jednej partii. Kluczem do sukcesu Włochów była nie tylko efektywność zagrań na siatce, ale też rozkład sił w ataku. O ile najlepiej punktujący ekipy z Półwyspu Apenińskiego – Romano zanotował 15 oczek, to kolejny z Włochów – Galassi – do dorobku swojego zespołu dodał 14 oczek. Podczas gdy duet Zonca/Margutti dopisał po 11 punktów. Po dość pewnie wygranej pierwszej partii meczu Włosi nieco spuścili z tonu, co wykorzystała ekipa z Czech. W trzecim secie zawodnicy Michele Totire dostali w prezencie od rywali aż 10 punktów i tej szansy nie zmarnowali. Wykorzystując słabości Czechów, siatkarze z Italii wygrali w tej partii i kolejnej, kończąc mecz triumfem 3:1.

Czechy – Włochy 1:3
(22:25, 25:20, 21:25, 20:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B mistrzostw Europy juniorów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved