Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Juniorka Łucja Kuriata zadebiutuje w LSK

Juniorka Łucja Kuriata zadebiutuje w LSK

fot. CEV

#VolleyWrocław jest jednym z tych klubów, które w dużej mierze przykłada się uwagę do szkolenia grup młodzieżowych. Efekty widać poprzez liczne sukcesy na arenie krajowej. W przyszłym sezonie jedna z wrocławskich juniorek – Łucja Kuriata – będzie miała okazję zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Łucja Kuriata to 19-letnia środkowa, która od 2015 roku występowała w młodzieżowych drużynach #VolleyWrocław. W tym czasie wywalczyła z zespołem wiele medali na Dolnym Śląsku i w Polsce, w tym ten najcenniejszy – za wicemistrzostwo Polski juniorek w 2018 roku. Grała również w drugoligowym zespole. Sezon 2019/2020 będzie jej pierwszym, w którym pokaże swoje możliwości na boiskach ekstraklasowych w seniorskiej drużynie.Jeszcze całkiem niedawno podawałam piłki na meczach seniorek, a teraz dostałam szansę reprezentować klub w biało-zielonych barwach. Dostanie się do grupy seniorek jest dla mnie dużym wyróżnieniem, na które pracowałam ponad 7 lat. Zawsze czułam wsparcie ze strony najbliższych, trenerów oraz kibiców, za co jestem im ogromnie wdzięczna. Wrocław jest wspaniałym miejscem, w którym spędziłam 1/3 życia i bardzo dobrze wspominam te chwile. Cieszę się, że mogę realizować swoje marzenia w tym mieście, klubie, pośród tych ludzi i będę dalej ciężko pracować, żeby ich nie zawieść – powiedziała Łucja Kuriata, środkowa #VolleyWrocław.

W naszym klubie bardzo wiele uwagi przykładamy do szkolenia młodzieży. Prowadzimy dwa duże programy dla szkół podstawowych – Volleymania – we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Oprócz tego w swoich strukturach szkolimy prawie 80 dziewczyn – w zespołach juniorskim, kadeckim oraz na poziomie młodziczek. Nasza młodzież odnosi sukcesy nie tylko na poziomie Dolnego Śląska, gdzie zdobywamy mistrzostwo w każdej kategorii, ale także ma arenie ogólnopolskiej. Ostatnio zdobyliśmy wicemistrzostwo juniorek, a kilkanaście dni temu mistrzostwo młodziczek – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław i fundacji Volley Wrocław.

Bogactwo talentów nie jest dla nas problemem. Marzymy wręcz o tym, by w naszym klubie było jak najwięcej wrocławianek i Dolnoślązaczek. Tym mocniej cieszę się, że w kolejnym sezonie w seniorskiej drużynie zagra Łucja Kuriata. Podobną drogę rok temu przechodziła Karolina Pancewicz. Mam nadzieję, że praca pod okiem Wojtka Kurczyńskiego zaprocentuje i wspólnie będziemy cieszyć się z kolejnych sukcesów naszych młodych siatkarek – kończy Grabowski.

Łucja Kuriata to kolejna juniorka, która dostała propozycję gry w seniorskim zespole #VolleyWrocław. W poprzednim sezonie taką samą drogę przeszła Karolina Pancewicz, która dobrze odnalazła się w nowych realiach siatkówki na najwyższym poziomie. Kuriata to kolejna siatkarka, której przedłużenie umowy z wrocławskim klubem ogłoszono w ostatnich dniach. Wcześniej umowy podpisały: Natalia Murek, Natalia Gajewska, Roksana Wers, Magda Soter, Aleksandra Rasińska, Klaudia Felak, Karolina Pancewicz, Magda Kuziak oraz Roksana Irzemska.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved