Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME juniorek: Znakomita inauguracja Polek

ME juniorek: Znakomita inauguracja Polek

Polskie juniorki bardzo dobrze rozpoczęły udział w rozgrywanych w Albanii mistrzostwach Europy do lat 19. Podopieczne trenera Waldemara Kawki w trzech setach pokonały swoje rówieśniczki z Bułgarii. Na uwagę zasługuje na pewno szaleńcza pogoń Polek w trzecim secie, kiedy to odrobiły kilkupunktową stratę i w końcówce już zdominowały boiskowe wydarzenia. W niedzielę Polki zagrają z Włoszkami.

Biało-czerwone dobrze weszły w mecz, szybko zbudowały sobie dwupunktową przewagę (4:2), którą utrzymywały przez dłuższy czas. Podopieczne Waldemara Kawki poszły za ciosem, zdominowały rywalki i prowadziły już 12:8. Bułgarki rzuciły się do odrabiania strat, przerwały passę niepowodzeń i błyskawicznie złapały kontakt ze swoimi przeciwniczkami (12:13), a po chwili na tablicy wyników widniał remis (16:16). Świetnie w ofensywie prezentowała się Magdalena Stysiak, co spowodowało, że Polki zdołały częściowo odbudować wcześniej wypracowaną zaliczkę (21:18). Siatkarki znad Morza Czarnego zaciekle walczyły o przedłużenie seta, lecz ostatecznie po wyrównanej końcówce to biało-czerwone mogły cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszej partii (25:23).

Nasze reprezentantki lepiej rozpoczęły również drugą partię, błyskawicznie wyszły na prowadzenie (4:2). Biało-czerwone poszły za ciosem, prezentowały się od przeciwniczek lepiej w każdym elemencie, co pozwoliło im zbudować pokaźną zaliczkę (7:2). Podobnie jak w pierwszej odsłonie spotkania Bułgarki wykorzystały słabszy moment w grze Polek, co skutkowało odrobieniem przez nie części strat (9:10). Podopieczne Waldemara Kawki bardzo dobrze serwowały, w tym elemencie brylowały zwłaszcza Aleksandra Gryka i Klaudia Laskowska. Nasze reprezentantki przełamały chwilową niemoc i zdołały odbudować wysoką przewagę (16:11). Utrzymały ją do końca drugiej odsłony spotkania, którą zdecydowanie wygrały (25:18).

Bułgarki lepiej weszły w trzeciego seta, szybko zbudowały dwupunktową zaliczkę (5:3), którą stopniowo powiększały (8:4). Zawodniczki znad Morza Czarnego poszły za ciosem, prezentowały się zdecydowanie lepiej od naszych reprezentantek i prowadziły już 13:7. Polki przełamały jednak niemoc z początku seta i zbliżyły się do rywalek (14:15), a po chwili na tablicy wyników widniał remis (16:16). Nie byłoby to możliwe bez bardzo dobrej gry Magdaleny Stysiak oraz Zuzanny Góreckiej w ataku oraz świetnych serwisów Klaudii Laskowskiej. W końcówce to nasze reprezentantki objęły prowadzenie (23:21), którego już nie oddały. Podopieczne Waldemara Kawki wygrały trzeciego seta 25:22 i całe spotkanie 3:0.

Polska – Bułgaria 3:0
(25:23, 25:18, 25:22)

Polska: Stysiak (20), Górecka (12), Bałuk (10), Laskowska (6), Zaborowska, Gryka (5), Jagła (libero)
Bułgaria: Jordanowa (6), Sajkowa (5), Milanowa (12), Georgiewa (13), Kriwosziska (8), Angelowa (3), Beletsowa (libero) oraz Uszewa i Kumanowa