Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME juniorek: Włoszki za silne dla biało-czerwonych

ME juniorek: Włoszki za silne dla biało-czerwonych

fot. CEV

Po dobrym wejściu w turniej mistrzostw Europy do lat 19 w kolejnym meczu polska reprezentacja siatkarek zeszła już z boiska bez wygranej. Podopieczne trenera Waldemara Kawki nie sprostały w tym meczu siatkarkom z Włoch i uległy im w trzech setach. Polski zespół miał szansę na wygraną w drugiej odsłonie, jednak finalnie to przeciwniczki okazały się w niej lepsze.

Wprawdzie to Włoszki wygrały pierwszą akcję w tym meczu, ale początek spotkania należał do biało-czerwonych, które prezentowały się lepiej od rywalek i szybko zbudowały wysokie prowadzenie (4:1). Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego niezrażone nie najlepszym początkiem poprawiły swoją grę i szybko doprowadziły do remisu (6:6). Przeciwniczki poszły za ciosem, w jednym ustawieniu odskoczyły od Polek (13:10), a później stopniowo powiększały wcześniej wypracowaną zaliczkę (19:14). Włoszki utrzymały przewagę do końca pierwszej odsłony spotkania, którą wygrały 25:21. Nie byłoby to możliwe bez świetnej postawy w ofensywie skrzydłowych tego zespołu, z kolei w naszej drużynie dobrze funkcjonował blok, w którym nasze reprezentantki zdobyły aż pięć „oczek”.Początek drugiej partii był bardzo wyrównany, zespoły grały punkt za punkt aż do stanu 8:8. Wtedy to biało-czerwone minimalnie odskoczyły rywalkom, lecz zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego błyskawicznie wyrównały wynik 11:11. Polki odbudowały dwupunktowe prowadzenie (15:13), ale Włoszki ponownie doprowadziły do remisu 16:16. Przeciwniczki bardzo dobrze przyjmowały (52%), co przekładało się na wysoką skuteczność w ataku.  O wszystkim zadecydowała pełna emocji końcówka, rywalki miały dwie piłki setowe (24:22), lecz podopieczne Waldemara Kawki zdołały doprowadzić do remisu i gra toczyła się na przewagi. W porównaniu z pierwszym setem biało-czerwone poprawiły się w ofensywie oraz w polu serwisowym, lecz Włoszki lepiej wytrzymały końcówkę i to one ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa w tym secie (29:27).

Polki ponownie nieźle zaczęły seta, a wynik oscylował wokół remisu. Powtórzył się jednak scenariusz z pierwszej partii, zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego znowu w jednym ustawieniu zbudowały wysoką przewagę nad swoimi przeciwniczkami (10:5). Włoszki poszły za ciosem świetnie prezentowały się zwłaszcza w ofensywie oraz w zagrywce. Podopieczne Waldemara Kawki nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki z rywalkami, które atakowały z rzadko spotykaną skutecznością (80%). Z kolei nasze reprezentantki miały duży problem w tym elemencie, dodatkowo nie najlepiej funkcjonował blok. Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego zdominowały nasze reprezentantki, wygrały trzecią odsłonę spotkania 25:12 i całe spotkanie 3:0. Na uwagę we włoskim zespole zasługuje świetna postawa Alessi Populini oraz Loveth Omoruyi, które zdobyły odpowiednio 18 i 17 punktów w meczu.

Polska – Włochy 0:3
(21:25, 27:29, 12:25)

Składy zespołów:
Polska: Stysiak (14), Górecka (9), Bałuk (11), Laskowska (4), Zaborowska (2), Gryka (8), Jagła (libero) oraz Garstka (libero), Szczurowska, Centka (1) i Ciesielska
Włochy: Omoruyi (17), Battista (13), Sartori (6), Kone (4), Populini (18), Morello (3), Panetoni (libero) oraz Malual (1), Scola i Tanase

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy I mistrzostw Europy juniorek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved