Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Włoszki mistrzyniami Europy

ME juniorek: Włoszki mistrzyniami Europy

W Albanii właśnie dobiegły końca mistrzostwa Europy juniorek. Świetny występ zaliczyły polskie siatkarki, które zdobyły brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce Turczynki. W wielkim finale losy spotkania odwróciły natomiast Włoszki, które przegrywały już z Rosją 0:2, by ostatecznie triumfować w tie-breaku.

Mecz o siódme miejsce:

Siódme miejsce w mistrzostwach Europy juniorek przypadło siatkarkom Holandii, które w pięciosetowym starciu pokonały Białorusinki. Pomimo tego, że spotkanie zakończyło się w pięciu setach, to żaden z nich nie był wyrównany, a zawsze wyraźnie lepsze były siatkarki albo jednej, albo drugiej ekipy. W tie-breaku lepszą dyspozycję prezentowały Holenderki i to one zajęły siódme miejsce.

Białoruś – Holandia 2:3
(17:25, 25:18, 25:20, 16:25)

Mecz o piąte miejsce:

Trochę więcej emocji przyniosło spotkanie, którego stawką była piąta lokata. W pierwszym secie pojedynku Niemek z Serbkami 25:23 triumfowały te drugie, ale w kolejnej już wyraźnie, bo 25:18, wygrały siatkarki niemieckiej kadry. Trzecia i czwarta część meczu należały już do Serbek i to one uplasowały się na piątym miejscu mistrzostw Europy juniorek.

Niemcy – Serbia 1:3
(23:25, 25:18, 22:25, 16:25)

Mecz o trzecie miejsce:

Pięciosetowe widowisko zafundowały siatkarki Turcji i Polski, a stawką tego meczu były brązowe medale turnieju. Lepsze okazały się podopieczne Waldemara Kawki, a liderką biało-czerwonych była Magdalena Stysiak, zdobywczyni 23 oczek. Tyle samo punktów dla Turczynek wywalczyła Ilkin Aydin.

Turcja – Polska 2:3
(21:25, 25:17, 25:25, 20:25, 12:15)

Finał:

Premierowa odsłona starcia o triumf w mistrzostwach Europy juniorek rozstrzygnęła się po grze na przewagi, a lepsze okazały się w niej reprezentantki Rosji, które poszły za ciosem także w drugiej części meczu. W niej wygrały już o wiele pewniej, bo 25:18. W trzecim secie Rosjanki długo odrabiały straty, ale w kluczowym momencie to one wyszły na prowadzenie i miały piłkę meczową (24:23), ale Włoszki odwróciły losy tej partii. Okazało się to punktem zwrotnym tego spotkania, bowiem Italia poszła za ciosem i doprowadziła do tie-breaka, w którym triumfowała 15:9. Pierwsze skrzypce we włoskim teamie grała Valeria Battista, która wywalczyła 22 punkty, a 20 zdobyła Loveth Omoruyi.

Włochy – Rosja 3:2
(24:26, 18:25, 26:24, 25:22, 15:9)