Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Trzy drużyny z kompletem zwycięstw

ME juniorek: Trzy drużyny z kompletem zwycięstw

Niedziela była drugim dniem rozgrywanych w Albanii mistrzostw Europy juniorek do lat 19. W grupie I komplet punktów i zwycięstw na swoim koncie mają siatkarki z Holandii i Włoch. Wygląda na to, że wynik meczu biało-czerwonych z Holandią zadecyduje o awansie do półfinału. W grupie II jedyną drużyną mającą dwie wygrane na koncie jest reprezentacja Rosji.

W drugim dniu mistrzostw Europy juniorek do lat 19 reprezentacja Polski przegrała 0:3 z Włochami. Dla Włoszek było to drugie zwycięstwo w turnieju i z kompletem punktów na koncie wraz Holenderkami przewodzą one tabeli. Liderkami zwycięskiego zespołu były Alessia Populini (18 pkt.) oraz Loveth Omoruyi (17 pkt.). W polskiej drużynie najwięcej, 14 punktów, zapisała na swoim koncie Magdalena Stysiak. Polki z jedną porażką na koncie wciąż mają szanse na zajęcie jednego z pierwszych dwóch miejsc dających awans do strefy medalowej. By osiągnąć ten cel, muszą jednak wygrać pozostałe mecze w grupie.

Komplet punktów ma na swoim koncie również reprezentacja Holandii. Pomarańczowe pokonały 3:1 Bułgarię, dla której była to już druga porażka w turnieju. Holenderki wygrały dwa pierwsze sety, w trzecim jednak brak koncentracji od samego początku kosztował je porażkę. Bułgarki prowadziły również w czwartej partii, ale końcówka w wykonaniu holenderskiego zespołu była zabójcza. 18 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Annick Meijers.

Gospodynie przegrały w trzech setach mecz z reprezentacją Białorusi, która również ambitnie myśli o walce o miejsce w półfinale. Wygrana podopiecznych Natalli Melianiuk nawet przez moment nie była zagrożona, Białorusinki w trzeciej partii rozbiły zespół Albanii do 13. Najwięcej, bo 12 punktów dla zwyciężczyń zdobyła Alina Jegorowa, punkt mniej na swoim koncie zapisała Julija Miniuk.

(25:21, 29:27, 25:12)

W grupie II po porażce na inaugurację z Rosją pierwsze zwycięstwo odniosły młode siatkarki z Serbii, które 3:1 wygrały ze swoimi rówieśniczkami z Niemiec. Pierwsze trzy partie były bardzo jednostronne, zaczynały się od wyniku 8:1 dla jednej bądź drugiej ekipy i dopiero czwarty set przyniósł emocje. Dość długo prowadził zespół niemiecki, ostatecznie górą jednak były Serbki. 16 punktów dla swojej drużyny zdobyła w tym meczu Jovana Mirosavljević, o dwa punkty mniej Sara Carić.

Pierwszą wygraną na swoim koncie zapisały również Turczynki, które bez straty seta pokonały reprezentację Słowacji. Pierwsze dwa sety szybko i łatwo wygrały Turczynki, zaciętą walkę kibice mogli oglądać w secie trzecim, który zakończył się walką na przewagi. Dobre spotkanie rozegrała Yaprak Erkek, zdobywczyni 16 punktów dla zwycięskiej drużyny.

Jak na razie nie do zatrzymania są w grupie II młode Rosjanki, które mają już dwa zwycięstwa. W niedzielę sborna pokonała 3:1 Francję, ale spotkanie nie zaczęło się po myśli liderek tabeli. Trójkolorowe wygrały pierwszego seta 25:23, w kolejnych były już jednak słabsze od rywalek. Liderkami zwycięskiej drużyny były Oksana Jakuszina (14 pkt.) i Alexandra Borisowa (13 pkt.)