Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Brązowy medal dla Polek! Biało-czerwone w tie-breaku lepsze od Turcji

ME juniorek: Brązowy medal dla Polek! Biało-czerwone w tie-breaku lepsze od Turcji

fot. CEV

Kolejny emocjonujący mecz rozegrały reprezentantki Polski juniorek, które w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy zmierzyły się z Turcją. Podopieczne Waldemara Kawki przegrywały już 1:2, ale były w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i po pięciosetowym starciu stanęły na trzecim stopniu podium.

Biało-czerwone lepiej weszły w mecz, bardzo dobrze zagrywały, co pozwoliło im zbudować dwupunktową zaliczkę (2:0). Nie cieszyły się jednak z niej długo, bowiem Turczynki świetnie prezentowały się w defensywie, kończyły swoje kontry i szybko wyrównały wynik (3:3), a po chwili objęły prowadzenie (7:6). Po skutecznej zagrywce siatkarki znad Morza Śródziemnego miały dwa „oczka” przewagi (12:10). Polki zaczęły dobrze grać blokiem, czytały większość akcji rywalek, co stwarzało im okazję do gry w kontrze. Dzięki atakowi skończonemu przez Zuzannę Górecką nasze reprezentantki wygrywały 17:14. Podopieczne Waldemara Kawki poszły za ciosem, w ofensywie odblokowała się Magdalena Stysiak, co pozwoliło naszym reprezentantkom powiększyć zaliczkę (21:16). Turczyki nie zamierzały się poddawać, kąśliwe serwisy Elif Sahin skutkowały odrobieniem przez nie części strat (20:21). Polki przełamały serię rywalek skutecznym blokiem, w końcówce to one okazały się lepsze i zwyciężyły w pierwszym secie 25:21.Turczynki rewelacyjnie otworzyły drugą odsłonę spotkania, nasze reprezentantki miały ogromne kłopoty w przyjęciu, nie potrafiły wyprowadzić skutecznego ataku, co skrzętnie wykorzystywały rywalki (5:0). Siatkarki znad Bosforu pewnie prezentowały się w ofensywie, z kolei Polki miały dalej duże problemy w tym elemencie, popełniały błędy i nie mogły zbliżyć się do rywalek (8:13). Dzięki niezłej postawie w zagrywce biało-czerwone odrobiły część strat (10:13), lecz Turczynki odpowiedziały asem serwisowym i odbudowały wysoką zaliczkę (16:10). Nasze reprezentantki ponownie miały kłopoty ze skończeniem ataku, z kolei przeciwniczki nie miały takich problemów i powiększały przewagę (18:10). Druga partia zakończyła się pewnym zwycięstwem siatkarek znad Morza Śródziemnego (25:17).

Polki dobrze rozpoczęły trzecią odsłonę spotkania, zagrywki naszych reprezentantek sprawiały dużo kłopotów rywalkom, co ułatwiało ustawienie bloku. Dodatkowo Turczynki popełniły kilka błędów dotknięcia siatki i biało-czerwone prowadziły już 6:2. Podopieczne Waldemara Kawki miały jednak kłopoty w przyjęciu, a to pozwoliło przeciwniczkom zbliżyć się do biało-czerwonych (5:6), a po „czapie” na Klaudii Laskowskiej na tablicy wyników widniał remis (8:8). Świetna passa Turczynek trwała dalej, Polki miały ogromne problemy w ofensywie, co zmusiło naszego szkoleniowca do wzięcia czasu oraz przeprowadzenia zmian. Na boisku Magdalenę Stysiak zastąpiła Julia Szczurowska. Nie poprawiło to sytuacji Polek, które miały coraz większe kłopoty w przyjęciu, co skrzętnie wykorzystywały rywalki (16:10). Siatkarki z południa Europy zdominowały dalszą część seta, którego ostatecznie wygrały 25:15.

Turczynki fatalnie weszły w czwartą odsłonę spotkania, wyrzuciły cztery ataki w aut, kolejne dwa zostały zablokowane, co pozwoliło Polkom błyskawicznie zbudować wysoką zaliczkę (6:1). Biało-czerwone poszły za ciosem, bardzo dobrze zagrywały i powiększyły dystans dzielący je od rywalek (8:2). Przeciwniczki rzuciły się do odrabiania strat, świetnie serwowała Derya Cebecioglu, co pozwoliło im złapać kontakt z biało-czerwonymi (8:9). Biało-czerwone powróciły do skutecznej gry blokiem i odbudowały zaliczkę (16:12), którą powiększyły za sprawą dobrej postawy w kontrze Magdaleny Stysiak (20:15). Polki znów dopadła niemoc w ofensywie, co skrzętnie wykorzystywały Turczynki (18:20). Podopieczne Waldemara Kawki opanowały sytuację, świetnie zagrały końcówkę i doprowadziły do tie-breaka (25:20).

Biało-czerwone lepiej rozpoczęły decydującą partię, bardzo dobrze zagrywały i blokowały. Wykorzystywały także swoje kontry, za sprawą mocnego uderzenia Magdaleny Stysiak prowadziły 5:2, a dzięki „czapie” Zuzanny Góreckiej przewaga urosła do czterech punktów (6:2). Podopieczne Waldemara Kawki znowu miały kłopoty ze skończeniem ataku, co napędzało grę Turczynek (9:10). Biało-czerwone nie najlepiej przyjmowały, okazję w ataku wykorzystała Ilkin Aydin i na tablicy wyników widniał remis (12:12). Przeciwniczki oddały naszym reprezentantkom dwa punkty po błędach i to Polki miały piłki meczowe. Świetna zagrywka uniemożliwiła Turczynkom wyprowadzenie skutecznego ataku, kontrę wykorzystała Magdalena Stysiak i to podopieczne Waldemara Kawki cieszyły się ze zdobycia brązowego medalu mistrzostw Europy (15:12).

Turcja – Polska 2:3
(21:25, 25:17, 25:15, 20:25, 12:15)

Składy zespołów:
Turcja: Atlir (10), Kafkas (1), Kara (12), Aydin (23), Erkek (18), Cebecioglu (12), Kurt (libero) oraz Guctekin (libero), Sahin (2) i Katipoglu
Polska: Stysiak (23), Centka (5), Górecka (15), Baluk (20), Laskowska (5), Zaborowska (1), Jagła (libero) oraz Szczurowska (1) i Damaske (1)

Zobacz również:
Wyniki rundy finałowej mistrzostw Europy juniorek 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved