Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Albanki bez szans w starciu z Polkami

ME juniorek: Albanki bez szans w starciu z Polkami

Reprezentantki Polski juniorek po porażce z Włoszkami szybko wróciły na zwycięską ścieżkę. Biało-czerwone bez najmniejszych problemów pokonały gospodynie 3:0. Nawet przez moment podopieczne trenera Waldemara Kawki nie dały szans przeciwniczkom. Łącznie w trzech setach Albanki zdobyły zaledwie 28 punktów. Najwyższą wygraną Polki odniosły w drugim secie, w którym rozgromiły przeciwniczki 25:6. We wtorek drużyny będą miały przerwę, a już w środę Polki zmierzą się z Białorusinkami.

Biało-czerwone zdecydowanie lepiej weszły w mecz, miały wyraźną przewagę nad rywalkami i bardzo szybko zbudowały trzypunktową zaliczkę (6:3), którą bez większych problemów podwyższyły (9:4). Gospodynie turnieju nie potrafiły znaleźć recepty na rewelacyjną grę przeciwniczek, co skutkowało powiększeniem się dystansu dzielącego oba zespoły (16:8). Podopieczne Waldemara Kawki poszły za ciosem, utrzymały pokaźną przewagę do końca pierwszej partii, którą wygrały 25:13. Na uwagę w tym secie zasługuje świetna postawa w ofensywie Zuzanny Góreckiej i Magdaleny Stysiak, które zanotowały ponad 70% skuteczności w ataku oraz dobry blok całej drużyny. Biało-czerwone zdobyły w tym elemencie aż pięć „oczek”.

Polki świetnie otworzyły także drugą odsłonę spotkania, bardzo szybko zbudowały wysoką zaliczkę (5:2). Podobnie jak w premierowej partii podopieczne Waldemara Kawki utrzymywały bardzo wysoki poziom gry, co pozwoliło im powiększyć przewagę (9:3). Bezradne Albanki nie potrafiły nawiązać walki z naszymi reprezentantkami, przez bardzo długi czas miały kłopoty ze zdobyciem nawet pojedynczego punktu z gry. Szwankowało u nich zwłaszcza przyjecie oraz atak, oba te elementy oscylowały w granicach 20%. Biało-czerwone dalej świetnie prezentowały się w ofensywie, skrzętnie wykorzystywały niepowodzenia rywalek, co pozwoliło im zwyciężyć w drugim secie z imponującą przewagą (25:6).

Polki rewelacyjnie zaczęły także trzeciego seta, błyskawicznie wypracowały sobie czteropunktową zaliczkę (6:2). Podobnie jak w poprzednich dwóch odsłonach spotkania biało-czerwone seryjnie zdobywały punkty, co pozwoliło im zbudować pokaźną przewagę nad przeciwniczkami (12:3). Zdeprymowane gospodynie nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalkami i traciły już do podopiecznych Waldemara Kawki dwanaście „oczek” (6:18). Biało-czerwone gorzej przyjmowały, co przełożyło się na słabszą postawę w ataku (47%), ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu sukcesu. Polki zwyciężyły w trzeciej odsłonie spotkania 25:9 i w całym meczu 3:0.

Polska – Albania 3:0
(25:13, 25:6, 25:9)

Polska: Stysiak (11), Górecka (16), Bałuk (8), Laskowska (6), Zaborowska (4), Gryka (7), Garstka (libero) oraz Szczurowska (10), Centka (4), Ciesielska i Damaske
Albania: Qershia (3), Precetaj (1), Beshiri (1), Terpollari (5), Guci, Rexhepi (1), Kiri (libero) oraz Memia, Gjata (1), Ibrahimi, Fetaj i Dodani (4)