Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Julita Rafałko nową zawodniczką Budowlanych Toruń

Julita Rafałko nową zawodniczką Budowlanych Toruń

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Nową zawodniczką Budowlanych Toruń została Julita Rafałko. Jest to pierwszy transfer klubu, który w nowym sezonie zagra na zapleczu ekstraklasy. 19-letnia przyjmująca dołączy do Budowlanych z ŁKS-u Łódź.

Urodzona w 1999 r. wychowanka Polonii Świdnica przeniosła się do ŁKS-u Łódź w wieku 17 lat. Julita Rafałko grała w Młodej Lidze i drużynie juniorek. – Mój manager, Jakub Dolata, szukał dla mnie nowego klubu, w którym mogłabym rozwijać swoją pasję i tak rozpoczęłam współpracę z ŁKS-em. Dostałam szansę treningów z pierwszym zespołem, co jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, ogromnie się z tego cieszę. Samego zdenerwowania może tak bardzo nie odczuwałam, idąc na pierwszy trening, bardziej podekscytowanie wynikające z faktu, że to dla mnie coś nowego – skomentowała w rozmowie z naszym portalem decyzję o przyjściu do łódzkiego klubu. Trenowała z pierwszym zespołem i już w pierwszym sezonie zaliczyła debiut w ekstraklasie. W zeszłym roku zdobyła wicemistrzostwo Polski z ŁKS-em, chociaż nie grała dużo.Jest pierwszą nową zawodniczką Budowlanych Toruń, która dołączyła do zespołu po spadku z ekstraklasy. Julita Rafałko ma 19 lat, właśnie skończyła wiek juniorki. Co ciekawe, choć gra na pozycji przyjmującej, nie może pochwalić się imponującymi warunkami fizycznymi. Ma bowiem zaledwie 176 cm wzrostu. – Grałam wcześniej na pozycji libero, ale tylko w kadetkach, będąc jeszcze młodziczką. Kiedy pomagałam starszym dziewczynom w II lidze, byłam już przyjmującą. W rozgrywkach młodzieżowych oczywiście było mi łatwiej radzić sobie na przyjęciu. Teraz decyzją trenera pozostałam już właśnie na tej pozycji, ja też dobrze się czuję, będąc odpowiedzialna i za obronę, i za atak. Wiadomo, tych predyspozycji nie mam jakichś nadzwyczajnych, ale staram się bardzo, by nadrobić to innymi elementami – przyznała.

Po tym, jak się okazało, że Budowlani Toruń nie zagrają w przyszłym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet, w zespole doszło do wielu zmian. Aktualnie w klubie pozostaje tylko Mirosław Zawieracz. Z toruńską drużyną na pewno pożegnają się Kinga Hatala, która zdecydowała się na przenosiny do Developresu Rzeszów. Do beniaminka, Radomki Radom, przeniosła się Izabela Bałucka. W Budowlanych kibice nie zobaczą również Marty Wójcik (ŁKS Łódź), Julii Kavalenki (S.Bernardo Cuneo) oraz Aleksandry Szczygłowskiej (AZS Uni Opole).

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved