Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Julio Velasco odkrył karty Albicelestes

Julio Velasco odkrył karty Albicelestes

fot. FIVB

Nicolás Uriarte, Facundo Conte, Luciano De Cecco i Sebastian Sole – między innymi w takie siatkarskie gwiazdy obfitować będzie skład reprezentacji narodowej Albicelestes na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. Wśród ważnych ogniw zespołu prowadzonego przez Julio Velasco nie znalazł się jednak dotychczasowy kapitan kadry Argentyny, Javier Filardi, który z powodów rodzinnych zrezygnował z gry na międzynarodowym polu. Najważniejszym wyzwaniem czekającym na reprezentację Argentyny w tym sezonie będą zmagania olimpijskie w Rio de Janeiro.

Spora rotacja w składzie Albicelestes na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej argumentowana jest chęcią wypróbowania nowych ogniw w sezonie, w którym kadra brać będzie udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. I tak obok tak znanych podopiecznych Julio Velasco, jak Luciano De Cecco, Nicolas Uriarte, Sebastian Solé, Martin Ramos, Pablo Crer, Facundo Conte czy Sebastian Closter, pojawią się twarze mniej obyte na międzynarodowym polu  – Jan Martinez (rocznik ’98), który grał w Club Ciudad De Buenos Aires czy Joaquin Gallego (urodzony w 1996 roku), występujący w barwach Club Ciudad De Bolívar.Warto przypomnieć, że z gry w reprezentacji argentyńskiego kraju zrezygnował dotychczasowy kapitan zespołu, Javier Filardi. 36-latek swoją zaskakującą decyzję w sezonie olimpijskim tłumaczył chęcią skupienia się na rodzinie.

Albicelestes zaprezentują się w zmaganiach I dywizji Ligi Światowej w turnieju B z Brazylią (gospodarz), Stanami Zjednoczonymi i Iranem.  Później, pod koniec czerwca walczyć będą w turnieju D z Francją, Rosją i Polską. Na koniec ich rywalami w turnieju I będą Iran, Serbia i Włochy. Boje finałowe Ligi Światowej odbędą się natomiast w dniach 13-17 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

Skład reprezentacji Argentyny na Ligę Światową:
Rozgrywający: Luciano De Cecco, Nicolás Uriarte, Demian Gonzalez
Atakujący: Bruno Lima, Javier Vega, Christian Poglajen
Środkowi: Sebastian Solé, Martin Ramos, Pablo Crer, Facundo Imhoff, Joaquin Gallego
Przyjmujący: Facundo Conte, Rodrigo Quiroga, Ezequiel Palacios, Lisandro Zanotti, Nicolas Bruno, Jan Martinez, Nicolas Lazo
Libero: Alexis Gonzalez, Facundo Santucci, Sebastian Closter

źródło: feva.com.ar, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved