Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Julio Velasco kończy trenerską karierę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Włoski klub Azimut Modena poinformował, że argentyński szkoleniowiec Julio Velasco kończy trenerską karierę. 67-letni szkoleniowiec w swojej karierze prowadził kilka klubów, w Modenie jednak spędził najwięcej czasu. Był również selekcjonerem reprezentacji Wloch, Czech, Hiszpanii, Iranu i Argentyny. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi go w Modenie na ławce trenerskiej.

67-letni już Julio Velasco po raz pierwszy zasiadł na ławce trenerskiej w 1979 roku. W latach 80-tych przyjechał do Modeny i po czterech sezonach w klubie Panini Modena został selekcjonerem reprezentacji Włoch. Został z nią dwukrotnie mistrzem świata (1990 i 1994) oraz trzykrotnie mistrzem Europy (1989, 1993 i 1995), w 1991 zdobywając srebrny medal ME.W swojej karierze ma również 7 medali Ligi Światowej z reprezentacją Włoch, w tym pięć złotych, a także wicemistrzostw olimpijskie z Atlanty z 1996 roku. Sięgnął również po Puchar Świata w 1995 roku i Puchar Wielkich Mistrzów dwa lata wcześniej. W karierze klubowej czterokrotnie zostawał mistrzem Włoch, czterokrotnie mistrzem Argentyny, trzy razy zdobył Puchar Włoch, raz sięgnął po Puchar CEV i trzykrotnie grał w finale Ligi Mistrzów. Największe sukcesy święcił właśnie w Modenie, do której po czterech sezonach jako selekcjoner Argentyny powrócił w zeszłym sezonie. Okazało się, że był to już ostatni sezon argentyńskiego szkoleniowca na ławce trenerskiej.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi go w roli pierwszego szkoleniowca Azimutu Modena. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się Lucę Cantagalliego, obecnego asystenta Velasco, ale także Andreę Gianniego, Andreę Gardiniego, Nikolę Grbicia, Fabio Soli a nawet Radostina Stojczewa.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved