Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Juliette Fidon o DPD Legionovii: Postanowiłam spróbować czegoś innego

Juliette Fidon o DPD Legionovii: Postanowiłam spróbować czegoś innego

fot. ffvb.org

– Wiem, że aby grać na najwyższym poziomie, trzeba wyjechać za granicę. To było w moich planach. Postanowiłam spróbować czegoś innego. Jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji – powiedziała Juliette Fidon-Lebleu, która w nadchodzącym sezonie będzie grała w DPD Legionovii Legionowo.

Za żeńską reprezentacją Francji udział w Złotej Lidze Europejskiej. Trójkolorowe nie pokazały się w niej z najlepszej strony. Odniosły tylko jedno zwycięstwo z Chorwatkami, a w pozostałych pojedynkach musiały uznać wyższość rywalek. – Mimo kilku porażek i tylko jednego zwycięstwa w Lidze Europejskiej musimy spróbować wyciągnąć pozytywne wnioski z tych meczów. We wszystkich spotkaniach było trochę pozytywów. Za każdym razem grał inny skład. Była to okazja dla niektórych dziewczyn do rywalizacji na poziomie międzynarodowym, co pozwoliło im zebrać cenne doświadczenie – skomentowała Juliette Fidon-Lebleu.Liga Europejska jest już jednak historią. W lipcu Francuzki zaczęły przygotowania do mistrzostw Europy. Mają już za sobą dwa sparingi z Portugalią. Pierwszy z nich wygrały 4:0, a drugi zakończył się remisem 2:2. – W tych meczach były pozytywne rzeczy i rotacje. Warunki do gry były trudne, bo w hali było bardzo gorąco, ale nikt nie użył tego argumentu jako wymówki – dodała zawodniczka.

W czempionacie Starego Kontynentu trójkolorowe w grupie nie będą miały łatwego zadania, bowiem zmierzą się z dwoma czołowymi zespołami świata, czyli Serbkami oraz Turczynkami. Ponadto ich rywalkami będą Bułgarki, Greczynki oraz Finki. Drużyna z Francji nie stawia sobie wygórowanych celów. Po prostu chce grać jak najlepiej i zbierać cenne doświadczenie. – Kiedy porównamy się do innych zespołów, myślę, że wszyscy wykonali swoją pracę. W mistrzostwach Europy poziom będzie znacznie wyższy. Będzie ciekawie, a gra w tym turnieju pomoże nam zdobyć doświadczenie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby osiągnąć dobry wynik. Pracujemy w tym celu, aby rozwijać systemy gry, budować chemię w drużynie i zbierać doświadczenie. Chcemy być wymagającym przeciwnikiem dla innych zespołów w mistrzostwach Europy – podkreśliła Juliette Fidon-Lebleu.

Zdecydowała się ona na zmianę barw klubowych. Postanowiła opuścić Beziers Volley i przenieść się do Ligi Siatkówki Kobiet, zasilając szeregi DPD Legionovii Legionowo. – Mam już doświadczenie zagraniczne, bo skończyłam szkołę w Stanach Zjednoczonych. Było to dobre doświadczenie. Wiem, że aby grać na najwyższym poziomie, trzeba wyjechać za granicę. To było w moich planach. Postanowiłam spróbować czegoś innego. Jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji – powiedziała francuska siatkarka, która w zespole z Legionowa będzie grała z inną reprezentantką trójkolorowych – Julie Oliveirą Souzą oraz z grecką przyjmującą, Olgą Strantzali, z którą występowała już w przeszłości w jednej drużynie. Nie ukrywa ona, że jednym z powodów, który skłonił ją do związania się kontraktem z Legionovią, był Alessandro Chiappini, który od nowego sezonu zasiądzie na ławce ekipy spod warszawskiego miasteczka. – Słyszałam bardzo dobre opinie o włoskim trenerze, Alessandro Chiappinim. Myślę, że wiele się od niego nauczę – zakończyła Juliette Fidon-Lebleu.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved