Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Julien Lyneel zagra w barwach Jastrzębskiego Węgla

Julien Lyneel zagra w barwach Jastrzębskiego Węgla

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został Julien Lyneel. Klub związał się z francuskim siatkarzem dwuletnim kontraktem. – Fajnie będzie móc ponownie zagrać w Polsce. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna – mówi nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

28-letni Francuz występuje na pozycji przyjmującego. Jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju. Z kadrą narodową Trójkolorowych zdobył mistrzostwo Europy w 2015 roku i trzykrotnie stawał na podium w Lidze Światowej – dwa razy na najwyższym stopniu (2015, 2017) i raz jako brązowy medalista (2016).Karierę sportową zaczynał w Montpellier. W miejscowym klubie spędził sześć lat, a następnie trafił do PlusLigi. W sezonie 2015-2016 był zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. W barwach rzeszowskiego klubu nie był w stanie pokazać pełni swych umiejętności ze względu na kłopoty zdrowotne, z którymi wówczas się borykał. Niemniej jednak w sezonie tym sięgnął wraz z rzeszowskim klubem po wicemistrzostwo Polski.

Kolejnym przystankiem w jego karierze był włoski klub Bunge Rawenna, w którym w pełni odbudował się zdrowotnie i sportowo. Dobry sezon na Półwyspie Apenińskim zaowocował ofertą z Chin. Za Wielkim Murem Julien Lyneel występował w barwach Fundan University Shanghai i z klubem z Szanghaju wywalczył on mistrzostwo kraju.

Od nowego sezonu znów będziemy mogli podziwiać jego grę w PlusLidze. Z tego faktu bardzo cieszy się szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Ferdinando de Giorgi.  Jest to typ zawodnika, jakich lubię mieć w prowadzonych przez siebie zespołach. Po pierwsze ze względu na to, że jest to gracz ze świetną techniką. Po drugie jest to rozsądny człowiek, a jednocześnie na boisku pokazuje on charakter „fightera”. Do tego dochodzi duże doświadczenie na arenie międzynarodowej, które zyskał, grając w reprezentacji Francji – w taki oto sposób komplementuje Lyneela „Fefe” De Giorgi.

Co miało decydujący wpływ na decyzję zawodnika o podpisaniu kontraktu z Jastrzębskim Węglem? – Po udanym sezonie w Chinach chciałem wrócić do Europy. Projekt Jastrzębskiego Węgla jest ambitny i ekscytujący, dlatego nie zastanawiałem się długo nad podjęciem tej decyzji. Znam charaktery zawodników, z którymi przyjdzie mi grać. Znam także trenera i czuję, że wspólnie zbudujemy drużynę wojowników. Ponadto fajnie będzie móc ponownie zagrać w Polsce. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna – mówi nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved