Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Julien Lyneel: Rozgrywamy bardzo dobry sezon

Julien Lyneel: Rozgrywamy bardzo dobry sezon

fot. Klaudia Piwowarczyk

W najbliższą środę Jastrzębski Węgiel przystąpi do walki o półfinał PlusLigi. Na drodze do najlepszej czwórki w lidze staje im mistrz kraju i półfinalista Ligi Mistrzów PGE Skra Bełchatów. – Zawodnicy, którzy zmagali się z kontuzjami, wrócili już do wyjściowego składu Skry i grają bardzo dobrze. Ponadto, bełchatowianie zakwalifikowali się do półfinału Ligi Mistrzów, co najlepiej świadczy o skali trudności zadania, jakie jest przed nami – mówi Julien Lyneel, francuski przyjmujący jastrzębskiego zespołu.

24 mecze, 17 zwycięstw, 7 porażek, 50 punktów i trzecia pozycja na koniec fazy zasadniczej. To bilans drużyny z Jastrzębia Zdroju w tzw. regularnej części sezonu. Bilans, który jest już historią. W środę otwiera się nowy rozdział w tegorocznych rozgrywkach – faza play off, która zdecyduje o końcowej klasyfikacji w lidze, w tym także o medalach.Do walki o trofea przystępuje sześć najlepszych ekip po rundzie zasadniczej. Jastrzębski Węgiel wpada na szóstą ekipę w ligowym rankingu, PGE Skrę Bełchatów. Tego przeciwnika nie trzeba szerzej przedstawiać fanom siatkówki w kraju. – Czeka nas ciężkie wyzwanie. To prawdopodobnie najmocniejsza para ćwierćfinałowa w PlusLidze w ostatnich latach. Gramy z mistrzem Polski z zeszłego sezonu. Zawodnicy, którzy zmagali się z kontuzjami, wrócili już do wyjściowego składu Skry i grają bardzo dobrze. Ponadto, bełchatowianie zakwalifikowali się do półfinału Ligi Mistrzów, co najlepiej świadczy o skali trudności zadania, jakie jest przed nami – mówi Julien Lyneel, francuski przyjmujący jastrzębskiego zespołu.

Co przemawia na korzyść Pomarańczowych w starciu z mistrzem kraju? Własna hala oraz…najnowsza historia wzajemnych konfrontacji. W obecnych rozgrywkach jastrzębska drużyna dwukrotnie pokonała bełchatowian w lidze. Oba spotkania skończyły się wygraną 3:1. Co więcej, przez całą kadencję trenera Roberto Piazzy w Skrze żółto-czarni nie znaleźli sposobu na Jastrzębski Węgiel. Zespół z Jastrzębia Zdroju nie jest faworytem tej ćwierćfinałowej rywalizacji, ale Pomarańczowi zapewniają, że zrobią wszystko, by znaleźć się w strefie medalowej. – Tak jak wielokrotnie już podkreślałem, ważne jest, byśmy koncentrowali się na sobie. Rozgrywamy bardzo dobry sezon. Rundę zasadniczą zakończyliśmy na trzecim miejscu, więc możemy rozpocząć play off z wiarą we własne siły. Jesteśmy w stanie grać siatkówkę na wysokim poziomie i mogę zapewnić, że na boisku damy z siebie wszystko, by znaleźć się w półfinale – deklaruje Lyneel.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved