Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Julien Lyneel: Mecz z Tunezją był właściwie po nic

Julien Lyneel: Mecz z Tunezją był właściwie po nic

Reprezentacja Francji na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku zmierzyła się z Tunezyjczykami. Podopieczni trenera Tillie wygrali ten mecz 3:1. – Meczem z Tunezją nie chcieliśmy niczego nikomu udowadniać, to starcie po prostu mieliśmy wygrać. Mimo przegranej w drugim secie nie zagraliśmy najgorzej. Na pierwsze spotkanie wyszliśmy nieco spięci, ale mimo to udało nam się je wygrać 3:0. W kluczowym meczu nie zdołaliśmy jednak postawić się reprezentacji Polski, dlatego całościowo jesteśmy rozczarowani naszym końcowym rezultatem – podsumował postawę Francuzów Antoine Brizard.

Po porażce z Polską 0:3 Francuzi nie mieli złudzeń, że stracili szansę na awans do igrzysk olimpijskich. W niedzielę o godzinie 12:00 czekał ich jednak jeszcze mecz z Tunezją. Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie a Tunezyjczykom udało się nawet ugrać seta. – Ciężko było znaleźć motywację, ale musieliśmy wygrać ten mecz i to zrobiliśmy. Dobrze zakończyć weekend zwycięstwem. Teraz wracamy do Francji, odpoczniemy i przygotujemy się do mistrzostw Europy – podsumował kapitan reprezentacji Francji, Benjamin Toniutti.

Ostatecznie Francuzi z dwoma zwycięstwami na swoim koncie zajęli drugie miejsce w gdańskim turnieju. – To jest sport. Taka jest siatkówka. Czasem gra się mecze z reprezentacjami, które są zwyczajnie lepsze od ciebie i w sobotę Polska była lepsza. To spotkanie zadecydowało o wszystkim. Forma Biało-czerwonych była bardzo wysoka, nie znaleźliśmy żadnego sposobu, żeby ich zatrzymać i wyszło, jak wyszło. Mecz z Tunezją był już właściwie po nic, bo najważniejsze wydarzyło się właśnie wczoraj. Nie zagraliśmy na maksimum swoich możliwości, bo jesteśmy zwyczajnie smutni. Nie chcemy już myśleć o tym turnieju, on się skończył. Mamy nadzieję, że lepiej spiszemy się na zbliżających się mistrzostwach Europy. Teraz musimy wykonać ciężką pracę na siłowni i dobrze się przygotować fizycznie, żeby rozpocząć ME z dużą dawką pewności siebie – przyznał przyjmujący Julien Lyneel.

Trener Laurent Tillie w niedzielę desygnował do gry głównie zmienników. W spotkaniu nie brakowało błędów. Francuzi popełnili ich aż 29, natomiast ich rywale 21. – Wiemy, że dzisiaj nie zagraliśmy na takim poziomie, jakiego wszyscy oczekiwali, ale tak naprawdę najważniejszy mecz odbył się wczoraj. Długo myśleliśmy o przegranym spotkaniu z reprezentacją Polski, ale dzisiaj również musieliśmy wyjść na boisko. Meczem z Tunezją nie chcieliśmy niczego nikomu udowadniać, to starcie po prostu mieliśmy wygrać. Mimo przegranej w drugim secie nie zagraliśmy najgorzej. Na pierwsze spotkanie wyszliśmy nieco spięci, ale mimo to udało nam się je wygrać 3:0. W kluczowym meczu nie zdołaliśmy jednak postawić się reprezentacji Polski, dlatego całościowo jesteśmy rozczarowani naszym końcowym rezultatem – stwierdził Antoine Brizard, rozgrywający francuskiej reprezentacji.

źródło: opr. własne, pzps.pl