Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Julien Lyneel: Graliśmy z najlepszą drużyną na świecie

Julien Lyneel: Graliśmy z najlepszą drużyną na świecie

fot. Katarzyna Antczak

W środowym pojedynku pomiędzy Zenitem Kazań a Szanghaj Volleyball Club znacznie lepsi okazali się podopieczni Władimira Alekny, którzy bez problemu pokonali Chińczyków 3:0. – Było trudno, ponieważ graliśmy z najlepszą drużyną na świecie – przyznał bez ogródek przyjmujący zespołu z Państwa Środka Julien Lyneel.

Zawodnicy z Kazania od samego początku spotkania postawili piekielnie trudne warunki przeciwnikom, dzięki rewelacyjnej grze w polu serwisom błyskawicznie zbudowali wysokie prowadzenie (9:2), które potem systematycznie powiększali, wygrywając pierwszą odsłonę spotkania 25:15. Dobrą grę prezentowali również w kolejnych setach. Braku zaskoczenia takim rozwojem sytuacji nie ukrywali zawodnicy z Azji. – Nie mam pojęcia, dlaczego przegraliśmy, ponieważ jesteśmy lepszą drużyną niż Kazań. (śmiech) Mówiąc poważnie, było trudno, ponieważ graliśmy z najlepszą drużyną na świecie. Prezentowaliśmy się tak, jak mogliśmy, ale taka jest siatkówka – powiedział Francuz Julien Lyneel.Trener Chińczyków Qiong Shen zadziwił wszystkich, nie wystawiając w pierwszym składzie swoich dwóch największych zagranicznych gwiazd: Argentyńczyka Facundo Conte oraz Juliena Lyneela – Najważniejsza jest dla nas możliwość zdobycia doświadczenia przeciwko tak mocnym zespołom jak Zenit Kazań. Dobrze się stało, że moich chińscy koledzy z zespołu mieli okazję zagrać przeciwko najlepszym – powiedział Conte. – Nie wiem, taka była decyzja trenerów. Chcielibyśmy grać, ponieważ to byłoby bardziej interesujące dla nas. Może ten wybór miał na celu danie szansy innym zawodnikom – zastanawia się Lyneel.

Po dwóch gładko przegranych spotkaniach przeciwko Zenitowi Kazań oraz PGE Skrze Bełchatów w czwartek Szanghaj Volleyball Club zmierzy się z Personalem Bolvar. Mimo że obie drużyny nie mają już szans na awans do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata, to nie będą chciały opuścić Polski z trzema porażkami na koncie. – Na pewno musimy zagrać naszą najlepszą siatkówkę, mam nadzieję, że z Facundo Conte będziemy mogli zagrać i skończyć Klubowe Mistrzostwa Świata chociaż z jednym zwycięstwem. Będzie jednak ciężko, ponieważ Bolivar też jest bardzo dobrym zespołem, musimy być skupieni i dać z siebie wszystko – powiedział Julien Lyneel. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved