Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Julien Lyneel: Jestem dumny z naszej drużyny

Julien Lyneel: Jestem dumny z naszej drużyny

fot. Katarzyna Antczak

W niedzielę w Lille zakończył się turniej finałowy Ligi Narodów. W wielkim finale rozegranym na stadionie Stade Pierre-Mauroy Rosja w trzech setach pokonała gospodarzy, Francuzów. – To nasz czwarty medal tych rozgrywek w ciągu czterech lat! Jestem dumny z naszej drużyny – podkreślił przyjmujący reprezentacji Francji i Jastrzębskiego Węgla, Julien Lyneel.

W meczu o brąz Amerykanie w takim samym stosunku wygrali z Brazylią. Uczestnicząca w turnieju finałowym reprezentacja Polski – po porażkach z Rosją i Stanami Zjednoczonymi – zakończyła zmagania na etapie gier grupowych. W Final Six również Jastrzębski Węgiel miał swojego przedstawiciela. Był nim przyjmujący reprezentacji Francji Julien Lyneel. Przypomnijmy, że inny z nowych graczy jastrzębian Dawid Konarski na czas turnieju finałowego Ligo Narodów dostał od trenera kadry wolne i ponownie będzie do jego dyspozycji na zgrupowaniu w Zakopanem, które rozpocznie przygotowania do wrześniowych mistrzostw świata w Bułgarii i Włoszech.Podobnie jak to miało miejsce w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów, Julien Lyneel nie był graczem pierwszego wyboru dla trenera Trójkolorowych Laurenta Tillie. Lyneel pojawiał się na placu gry głównie zadaniowo – na zagrywkę bądź do przyjęcia. Pomimo przegranej w wielkim finale, na dodatek przed własną publicznością, Julien Lyneel jest zadowolony z osiągniętego wyniku. – To nasz czwarty medal tych rozgrywek w ciągu czterech lat! Jestem dumny z naszej drużyny – podkreślił przyjmujący i jednocześnie przyznał, że Rosjanie byli poza ich zasięgiem. – Ten turniej finałowy był wyjątkowo trudny ze względu na bardzo wysoki poziom gry zespołów. W finale walczyliśmy do końca, ale – szczerze mówiąc – Rosja była za silna. Rosjanie zagrali niesamowicie, byli nie do zatrzymania – uważał Francuz.
Lyneel jest pod wrażeniem organizacji turnieju w Lille. – To było niewiarygodne! – ekscytował się przyjmujący Trójkolorowych. – Prawie piętnaście tysięcy fanów na trybunach w finale! Ależ show!  – dodał. Pomysł organizacji Final Six akurat na tym stadionie piłkarskim bardzo przypadł mu do gustu. – Wspaniała idea! Pewnie nie każdy obiekt nadaje się do tego typu przedsięwzięć, ale w tym konkretnym przypadku sprawdził się on perfekcyjnie – stwierdził Lyneel.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved