Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Julien Lyneel: Cieszę się z powrotu na boisko

Julien Lyneel: Cieszę się z powrotu na boisko

fot. Klaudia Piwowarczyk

W niedzielę siatkarze Jastrzębskiego Węgla zmierzą się z Vervą Warszawa. – Czuję się lepiej, ale wciąż nie jestem wyleczony na sto procent. Wraz ze sztabem i fizjoterapeutami wykonujemy dobrą pracę i krok po kroku będę wracał do optymalnej formy fizycznej. Cieszę się z powrotu na boisko. Nie mogę się doczekać, kiedy będę całkowicie zdrowy i będę mógł maksymalnie pomóc drużynie – mówi przed tym spotkaniem Julien Lyneel.

Trzy dni po zakończeniu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich było ciężko przestawić się na grę w klubie – przyznaje reprezentant Francji. – Przeciwko Treflowi zagraliśmy niezłe zawody, lecz niestety nie postawiliśmy kropki nad „i”. To było rozczarowujące, ale z głowami w górze kontynuowaliśmy ciężką pracę na treningach i w Kazaniu, w ważnym meczu Ligi Mistrzów, dokonaliśmy rzeczy nieprawdopodobnej. Emocje w tym starciu były ogromne. Po tym spotkaniu potrafiliśmy rozegrać kolejne wspaniałe zawody, tym razem z ZAKSĄ. Sięgnęliśmy po wygraną, która sprawiła nam wiele radości. Teraz chcemy to kontynuować w starciu z Warszawą i utrzymać ten dobry poziom „ducha” zespołu oraz poziom gry – dodaje Julien Lyneel.– Cieszę się z tego, że udało mi się pokonać kolegów z reprezentacji, którzy są moimi przyjaciółmi. Zagraliśmy wielkie mecze przeciwko Earvinowi oraz „Tottiemu”. Mam nadzieję, że niedzielną bitwę z Antoinem i Kevinem również wygramy. Atmosfera w drużynie jest dobra. Tak jak mówiłem, po meczu pucharowym byliśmy trochę przygnębieni i rozczarowani. Ale teraz, po tych dwóch zwycięstwach, jesteśmy skoncentrowani na następnych pojedynkach. W naszej szatni panują dobre nastroje i chcemy, by tak było nadal – kończy zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

Zapowiada się wielki mecz z drużyną, która przed tą kolejką zajmowała pozycję lidera w lidze. Nasz klub ma wiele ambicje i oczekiwania w tym sezonie i jeśli chcemy im sprostać, musimy umieć wygrywać z najlepszymi. Jutro znów będziemy mieli okazję zmierzyć się z jedną z najlepszych ekip w kraju i udowodnić, że w tym sezonie rzeczywiście mamy siłę uderzenia – uważa trener Luke Reynolds.Fakt, że w ostatnich trzech meczach zagraliśmy trzy tie-breaki pokazuje, że potrafimy walczyć. To ważne. Ponadto, dowodzi też tego, że zawodnicy są dobrze przygotowani pod względem kondycyjnym. W tych ostatnich spotkaniach prezentowaliśmy grę na wysokim poziomie. To jest coś, co chcemy wynieść z tych meczów. Idąc do przodu, zamierzamy kontynuować naszą jak najlepszą postawę. Fajnie byłoby kończyć kolejne mecze szybciej, aniżeli w pięciu setach, ale jeśli znów zajdzie konieczność grania tie-breaka, będziemy gotowi na walkę do samego końca. Tak jak to miało miejsce w Kazaniu – dodaje drugi szkoleniowiec jastrzębian.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved