Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Julia Wałek atakującą AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice

Julia Wałek atakującą AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice

fot. topvolleygroup.com

Julia Wałek to druga, nowa siatkarka, która dołączyła do AZS Politechniki Śląskiej Gliwice w ostatnich dniach. Julia jest wychowanką LTS Legionovii Legionowo. Młoda atakująca ma na swoim koncie złote medale mistrzostw Polski w kategorii juniorek i kadetek.

Doświadczenie zbierała w II lidze, miała tez okazje trenować w klubie z LSK – MKS Kalisz. W poprzednim sezonie broniła barw San-Pajdy Jarosław i choć ten klub wywalczył sobie awans do I ligi, to zdecydowała się przenieść na Śląsk. – Wybrałam AZS, bo zależy mi na dalszym rozwoju, wydaje mi się że właśnie Gliwice są do tego odpowiednim miejscem – wyjaśnia siatkarka.Choć Julia Wałek ma dopiero 19 lat, to ma już bogate CV. Z racji wieku te największe sukcesy miały miejsce w drużynach młodzieżowych. – Moim największym osiągnięciem są złote medale mistrzostw Polski kadetek (2016,2017) i juniorek (2018) w barwach LTS Legionovii. Bardzo dla mnie ważne tegoroczne 8 miejsce w mistrzostwach Polski juniorek z  San-Pajdą Jarosław, które również jest swojego rodzaju sukcesem – wylicza siatkarka.

Miniony sezon był dla niej przełomowy w karierze seniorskiej. – Rzeczywiście.  przyniósł mi ogromne doświadczenie sportowe jak i życiowe. Zaczęłam  miniony sezon w jeszcze w  pierwszoligowym wtedy MKS Kalisz, w którym przez uzyskanie licencji do LSK doszło do kilku roszad w składzie. Miałam tam okazje trenować i uczyć się od dużo bardziej doświadczonych zawodniczek, co na pewno przyniosło mi wiele korzyści. Drugą część spędziłam w drugoligowym i juniorskim zespole MKS San Pajda Jarosław, w którym dostałam dużo szans na granie u rozwój. Z każdych doświadczeń próbuje wyciągać wnioski więc pomimo różnych zawirowań sezon 2018/2019 oceniam na plus dla mnie – tłumaczy zawodniczka.

W Gliwicach już od kilku sezonów za cel minimum drużyna wyznacza sobie grę w play-off, a najlepiej jakby to było z poziomu pierwszej czwórki. W nowej kampanii te cele będą podobne, a może i nawet wyższe. – Jestem młodą zawodniczką, więc w Gliwicach i zdaję sobie sprawę, że czeka mnie ciężka praca, ale połączona z rozwojem. Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć zgraną drużynę i zrealizujemy zakładane cele sportowe. Mocno też liczę, że ze kibice będą przychodzić na nasze mecze, ich wsparcie jest nam bardzo potrzebne – podkreśla zawodniczka.

Julia mierzy 193 centymetry wzrostu. Będzie grał więc pod siatką, ale ma też inne zalety. – Ze względu na mój wzrost wydaje mi się że moją dobrą stroną jest blok, bardzo dobrze czuje się też w elemencie zagrywki – zdradza zawodniczka. Gdy ma się lat 19, to z pewnością jeszcze jest coś do poprawienia, nad czym Wychowanka Legionovii musi jeszcze popracować? – W nowym  sezonie chciałabym poprawić swoją obronę i zwrócić uwagę na prace ręki przy ataku – przyznaje.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved