Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Twardowska: Nie spodziewałyśmy się aż tak łatwego meczu

Julia Twardowska: Nie spodziewałyśmy się aż tak łatwego meczu

– Muszę przyznać, że w tym sezonie miałyśmy już kilka wpadek. Potrafiłyśmy przegrywać mecze i punkty z drużynami teoretycznie słabszymi. Tak do końca nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale ważne, że kiedy musimy wygrywać, to wygrywamy – mówiła po wygranych derbach Łodzi przyjmująca Budowlanych, Julia Twardowska.

Ostatnie derby Łodzi przypominały nieco te z ubiegłego sezonu. Siatkarska batalia o prymat w mieście była jednostronna, a z końcowego zwycięstwa cieszyły się zawodniczki Grot Budowlanych. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza pokonały ŁKS Commercecon 3:0. – Bardzo nas cieszy wygrana za trzy punkty. Na pewno nie spodziewałyśmy się aż tak łatwego meczu. Nastawiałyśmy się na naprawdę bardzo ciężki pojedynek. Przez cały mecz to my dyktowałyśmy warunki na boisku i dlatego tak gładko nam poszło – przyznała po derbowym spotkaniu Julia Twardowska.Mecz 24. kolejki LSK był jednym z lepszych w wykonaniu Grot Budowlanych w tym sezonie. Podopieczne trenera Krzyształowicza prezentowały się lepiej od ŁKS-u w niemal każdym elemencie. Wicemistrzynie Polski zdominowały przeciwnika zwłaszcza na zagrywce oraz na siatce, notując na swoim koncie 8 asów serwisowych i aż 16 bloków! – Myślę, że tą zagrywką ustawiłyśmy sobie mecz. Dzięki dobrym serwisom odrzuciłyśmy rywalki od siatki i wtedy grało nam się dużo łatwiej. Świadczą o tym nasze bloki, bo w tym elemencie zagrałyśmy bardzo dobrze – powiedziała 23-letnia przyjmująca Grot Budowlanych.

Komplet punktów zdobyty w derbowym spotkaniu jest bardzo cenny nie tylko ze względów ambicjonalnych. Jak zaznacza sztab szkoleniowy, a także zawodniczki Grot Budowlanych, pewne zwycięstwo nad ekipą z czołówki LSK uspokaja atmosferę w zespole przed fazą play-off. – Muszę przyznać, że w tym sezonie miałyśmy już kilka wpadek. Potrafiłyśmy przegrywać mecze i punkty z drużynami teoretycznie słabszymi. Tak do końca nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale ważne, że kiedy musimy wygrywać, to wygrywamy – stwierdziła z optymizmem Julia Twardowska.

źródło: tulodz.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved