Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Julia Twardowska: Mamy silną mentalność i charakter

Julia Twardowska: Mamy silną mentalność i charakter

fot. Michał Szymański

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały w swoim pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzyń zespół ASPTT Mulhouse 3:1, zapewniając sobie handicap przed decydującym o awansie do fazy grupowej starciem we Francji. – Po przegranej partii w głowach pojawiają się czarne myśli i pytanie, co jeśli nam się nie uda? Okazało się jednak po raz kolejny, że mamy silną mentalność i charakter, podniosłyśmy się, wygrywając czwartego seta i całe spotkanie.

Kolejni rywale liczą na wasze potknięcie, tymczasem w kolejnym trudnym spotkaniu pokazujecie, że pomimo bardzo intensywnego rytmu meczowego wychodzicie z każdych opresji obronną ręką…Julia Twardowska: Ten rytm jest rzeczywiście bardzo intensywny, bo gramy co trzy dni. Meczów jest dużo, ale jak widać, potrafimy szybko się zregenerować. Co najważniejsze i budujące, udaje nam się wygrywać, nie przegrałyśmy jeszcze żadnego meczu w tym sezonie i mam nadzieję, że pozostanie tak jak najdłużej. Nasza gra może wyglądać jeszcze lepiej i wierzę, że tak będzie w kolejnych spotkaniach.

W dwóch pierwszych odsłonach pokazałyście dużą wolę walki. W pierwszym musiałyście odeprzeć pogoń rywalek za wynikiem, w kolejnym to wam udało się wydrzeć zwycięstwo z rąk Francuzek. To te dwa sety zadecydowały o losach meczu?

– My cieszymy się przede wszystkim z tego, że w czwartym secie opanowałyśmy nerwy i zatrzymałyśmy rozpędzone rywalki. Po przegranej partii w głowach pojawiają się czarne myśli i pytanie, co jeśli nam się nie uda? Okazało się jednak po raz kolejny, że mamy silną mentalność i charakter, podniosłyśmy się, wygrywając czwartego seta i całe spotkanie.

Jak odnajdujesz się w drużynie, która zmieniła się względem minionego sezonu niemal nie do poznania? Kiedy oczy większości obserwatorów zwrócone są na Brakocević czy Stoltenborg, to ty wykonujesz taką, przepraszam za określenie, „czarną robotę”.

– Ja bym może tego nie nazwała „czarną robotą”. (uśmiech) Staram się pomagać zespołowi tak dobrze, jak tylko mogę. Czuję się w nim bardzo dobrze i wiem, że koleżanki na mnie liczą. Ja z kolei wiem, że mogę na nich polegać i to jest taka wzajemna współpraca. Myślę, że stworzyliśmy dobry team spirit i to już widać na boisku. W szatni również nie ma żadnych podziałów i to przekłada się na naszą grę.

Najlepiej punktujące w tym spotkaniu zawodniczki to Jovana Brakocević i Jaroslava Pencova. Trudno nie doszukiwać się tutaj analogii do składu zeszłorocznego, gdzie podobną rolę pełniły Grobelna i Kąkolewska. Pomimo głębokich roszad personalnych filozofia gry pozostała ta sama?

– Myślę, że po części kształt tej drużyny był wzorowany na tym, co zdało egzamin w zeszłym sezonie. Mamy groźne środkowe, silną atakującą. Podobieństwa są, ale nie ma co przykładać do nich aż tak dużej wagi.

Już za trzy dni czeka was starcie z jednym z głównych pretendentów do medalu. Rzeszowianki wzmocniły się przed sezonem i może być to najtrudniejszy z rywali, z którymi dotąd przyszło wam się mierzyć…

– Wiemy o tym, ale nie zmieni to naszego nastawienia i będziemy chciały podejść do tego spotkania z wolą zwycięstwa, tak jak do każdego innego. Nie przestraszymy się przeciwnika, myślę, że o bojaźni nie może być mowy. Na pewno potrzebujemy trochę czasu, by się zregenerować, tego czasu rzeszowianki miały więcej. Myślę, że to będzie dla nas kluczowe, aby w ciągu tych kilku dni fizycznie odpocząć.

Przyzwyczaiłyście się już do swojej nowej hali, w Łódź Sport Arenie czujecie się powoli gospodyniami?

– Ta hala staje się powoli naszym drugim domem, spędzamy tu multum czasu. Gra nam się tutaj bardzo dobrze, na razie nikomu nie udało się zdobyć naszej twierdzy. (uśmiech) Mniejsza hala jest wygodniejszym obiektem do gry w piłkę siatkową. W Atlas Arenie dość często traciło się kontrolę nad piłką z powodu gabarytów hali, tutaj powinno się to zdarzać rzadziej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved