Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Julia Twardowska: Nie miałyśmy punktu zaczepienia (wideo)

Julia Twardowska: Nie miałyśmy punktu zaczepienia (wideo)

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź po heroicznym boju z wrocławiankami awansowały do finału Orlen Ligi. W pierwszym starciu o złoty medal policzanki nie pozostawiły jednak złudzeń łodziankom i w trzech setach rozprawiły się z podopiecznymi Błażeja Krzyształowicza. – Niestety… po takim emocjonującym półfinale nastawiałyśmy się na równie trudny mecz z Chemikiem. Teraz mogę powiedzieć, że policzanki nas „zmiażdżyły”. Były od nas lepsze praktycznie we wszystkich elementach. Mamy mało czasu, musimy bardzo szybko wyciągnąć wnioski, ale mogę zapewnić, że nie zwieszamy głów – mówiła po meczu Julia Twardowska, przyjmująca Budowlanych Łódź, która w tym sezonie pełni też rolę atakującej.

Mecze finałowe mogły mieć tylko jednego faworyta. Mimo wszystko obiecywałyście sobie chyba więcej po pierwszym starciu z Chemikiem? Julia Twardowska: – Niestety… po takim emocjonującym półfinale nastawiałyśmy się na równie trudny mecz z Chemikiem. Teraz mogę powiedzieć, że policzanki nas „zmiażdżyły”. Były od nas lepsze praktycznie we wszystkich elementach. Mamy mało czasu, musimy bardzo szybko wyciągnąć wnioski, ale mogę zapewnić, że nie zwieszamy głów. Mamy przed sobą jeszcze mecz rewanżowy i będziemy walczyć do końca.

To był mecz, który teoretycznie mogłybyście zagrać bez presji, a jednak po bardzo nerwowych początkach setów widać było, że stres cały czas wam towarzyszył…

– To prawda, za każdym razem na początku seta Chemik odjeżdżał nam z wynikiem. Później przez całego seta goniłyśmy wynik, a w końcówce znów górą były policzanki. Nie miałyśmy punktu zaczepienia, elementu, w którym mogłybyśmy w tym meczu dorównać Chemikowi. Jeżeli chcemy toczyć równorzędną walkę z mistrzyniami Polski, to na pewno musimy wskoczyć na dużo wyższy poziom.

Uda wam się, choć na święta, oderwać od siatkarskiej rzeczywistości?

– Chciałybyśmy, chociaż na czas świąt, tę siatkówkę odłożyć na bok, trochę „przewietrzyć głowy”. Nasze święta nie będą długie, bo już w niedzielę wracamy do treningów.

Czasu jest niewiele, w rewanżu uda się pokazać inne oblicze Budowlanych?

– Taką mamy nadzieję, że to będzie zupełnie inne spotkanie. Liczymy na dużo lepsze spotkanie w Szczecinie, bo chyba gorzej już zagrać nie możemy.

Cały wywiad z Julią Twardowską jest dostępny na naszym kanale YouTube:

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved