Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Julia Twardowska: Myślę, że przegrałyśmy nastawieniem

Julia Twardowska: Myślę, że przegrałyśmy nastawieniem

Grot Budowlani Łódź rozpoczął sezon na wyjeździe w Bydgoszczy. Trudne spotkanie z Pałacem podopieczne Błażeja Krzyształowicza wygrały dopiero po tie-breaku i to 21:19. Okazja do rewanżu ze względu na kwalifikacje olimpijskie zaplanowane na styczeń trafiła się znacznie szybciej niż można się było spodziewać. Wydarzenia niedzielnego popołudnia nie poszły jednak tak, jak łódzki zespół to sobie zaplanował.

Po niedzielnym spotkaniu i drużyna Budowlanych i jej kibice mogą czuć wyłącznie rozczarowanie. – To był taki mecz w którym za nic nie kleiła nam się gra i nie mogłyśmy złapać tego dobrego feelingu pomiędzy sobą. Miałyśmy problem ze skończeniem ataku i w przyjęciu też byłyśmy bardzo niedokładne. Te dwa pierwsze sety, które przegrałyśmy na przewagi trochę nas podłamały i o trzecim wolałabym nie mówić, bo zwiesiłyśmy głowy i nie walczyłyśmy. Mam nadzieję, że to był pierwszy taki nie udany mecz z naszej strony i w następnych będzie już lepiej – przyznała samokrytycznie przyjmująca Budowlanych, Julia Twardowska. – Nie wiem skąd to się wzięło. Może nastawienie, szczerze to naprawdę ciężko mi to wyjaśnić. Dobrze trenowałyśmy, wszystko wychodziło, a tu przyszłyśmy na mecz i jakbyśmy w ogóle do niego nie podeszły. Trzeba to jak najszybciej zmienić i wyciągnąć wnioski. Będziemy na pewno mieć odprawę z tego co robiłyśmy źle, ale myślę, że przegrałyśmy nastawieniem do tego spotkania – dodała.

Porażka łódzkiej drużyny była bardzo bolesna. Ciężko było w niedzielnym spotkaniu szukać jakichkolwiek pozytywów. Gdyby jednak próbować je znaleźć, to można pochwalić dobry występ środkowych i to, że zwłaszcza w pierwszej partii pomimo dużej straty punktowej gospodynie ani na moment nie zwiesiły głów. – Pozytywem może być to, że w pierwszych dwóch setach walczyłyśmy do końca i przegrałyśmy je dwoma punktami, więc kontakt był cały czas i równie dobrze to my mogłyśmy wygrać te sety i mecz mógłby się inaczej potoczyć. No ale niestety tak to się potoczyło i straciłyśmy trzy punkty. Mogłyśmy dać z siebie dużo więcej – zakończyła