Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Julia Piotrowska: Poprzeczka jest postawiona wysoko

Julia Piotrowska: Poprzeczka jest postawiona wysoko

fot. orlenliga.pl

– Wiadomo, że poprzeczka po zeszłorocznym sezonie jest postawiona wysoko dla całego zespołu – mówi nowa środkowa Budowlanych Łódź, Julia Piotrowska. – Uważam, że mogę się tutaj dużo nauczyć, zdobyć doświadczenie – dodaje.

Za wami pierwsze wspólne treningi. Jak je oceniasz? Jak wrażenia?Julia Piotrowska:To dopiero początek naszych przygotowań. Wiadomo, że nie jest łatwo, bo musimy się poznać, zgrać. Jednak myślę, że małymi kroczkami będziemy zmierzać do przodu. Wrażenia są jak najbardziej pozytywne.

Znasz Łódź? Miałaś już okazję poznać to miasto, czy jeszcze wszystko jest przed tobą?

– Nie znam zbyt dobrze Łodzi. Przyjechałam tutaj 1 sierpnia, jestem zaledwie kilka dni w tym mieście. Wcześniej oczywiście bywałam na meczach, na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Jednak nie było czasu na poznawanie tego miasta, bo tylko hala, hotel, autobus. (uśmiech) Myślę, że na pewno będę miała teraz możliwość lepiej przyjrzeć się Łodzi.

Wiem, że znasz dobrze Ewelinę Polak. Jak to wygląda z pozostałymi dziewczynami? Znasz kogoś jeszcze?

– Tak, z Eweliną spędziłyśmy dwa lata w zespole z Ostrowca Świętokrzyskiego. Znamy się i dość dobrze się dogadujemy. Resztę dziewczyn znam z boisk, z telewizji lub przez jakichś wspólnych znajomych. Jednak w drużynie, przy tej ilości spędzania wspólnie czasu, to szybko wszystkim nam uda się nawzajem poznać.

Czy znałaś wcześniej kogoś ze sztabu?

Nie. Przed rozpoczęciem sezonu poznałam tylko trenera od przygotowania fizycznego, pana Tomka Nagórkę. Spotkaliśmy się wspólnie na siłowni w Cetniewie. Z biegiem czasu na pewno wszyscy się poznamy, zgramy.

Oferta gry w Łodzi pewnie nie była jedyną złożoną ci propozycją? Czy wybór był prosty?

Tak, miałam inne propozycje. Wyjazd za granicę, gra w innych klubach. Trzeba było nad wszystkim się zastanowić, przeanalizować. Jednak oferta z Łodzi myślę, że była zdecydowanie najlepsza. Uważam, że mogę się tutaj dużo nauczyć, zdobyć doświadczenie. Przekonał mnie też wynik z zeszłego sezonu, bo widziałam, jaki został stworzony tutaj zespół, jak grał i co osiągnął.

Z zespołu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który w tym sezonie walczył o utrzymanie w Orlen Lidze, trafiłaś do wicemistrza Polski. Po ostatnim sukcesie apetyty kibiców, wszystkich sympatyków klubu zostały na pewno pobudzone i liczymy na kontynuację tej medalowej drogi. W obu zespołach można powiedzieć, że była presja. Tylko jednak odmienna. Jak sobie radzisz z tymi oczekiwaniami?

– Wiadomo, że poprzeczka po zeszłorocznym sezonie jest postawiona wysoko dla całego zespołu. Trafiłam do drużyny, gdzie jest bardzo dobry sztab, na mojej pozycji grają znakomite zawodniczki, od których mogę się wiele nauczyć. Wybrałam Budowlanych, by zdobywać tutaj doświadczenie i wycisnąć jak najwięcej.

Czy masz jakiś wzorzec, kogoś, kogo obserwujesz, podglądasz, jeśli chodzi o grę na twojej pozycji?

– Szczerze mówiąc, nie mam jednego wzorca. Podpatruję grę czy to u kobiet, czy mężczyzn. Obserwuję różnych zawodników i zawodniczki grające na mojej pozycji, nie mam jednego idola.

Rozmawiała Agnieszka Pruszkowska – budowlanilodz.pl

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved