Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Julia Orzoł: Stać nas na lepszą grę

Julia Orzoł: Stać nas na lepszą grę

fot. fivb-org

– Miałyśmy ogromne problemy z grą w końcówkach setów. Popełniłyśmy za dużo błędów. Musimy skoncentrować się na swojej grze, a nie na tym, co robi przeciwnik po drugiej stronie siatki – powiedziała po porażce z Turczynkami Julia Orzoł, atakująca reprezentacji Polski juniorek.

Drugą fazę mistrzostw świata juniorek biało-czerwone zaczęły od porażki w czterech setach z Turczynkami. Polkom zabrakło koncentracji w końcówkach, a spora liczba błędów własnych sprawiła, że nie udało im się doprowadzić chociażby do tie-breaka. – Miałyśmy ogromne problemy z grą w końcówkach setów. Popełniłyśmy za dużo błędów. Musimy skoncentrować się na swojej grze, a nie na tym, co robi przeciwnik po drugiej stronie siatki – powiedziała Julia Orzoł, która nie ukrywa, że biało-czerwone nie zaprezentowały jeszcze pełni swoich możliwości. – Jako zespół staraliśmy się jak najlepiej przygotować do startu w mistrzostwach świata. Nasze przygotowania trwały dwa miesiące. Jestem pewna, że stać nas na lepszą grę. Jestem zadowolona, że jesteśmy w gronie ośmiu najlepszych drużyn turnieju. Nie możemy być natomiast zadowolone do końca z wyników, jakie osiągamy – dodała atakująca reprezentacji Polski.Mimo że siatkarki znad Bosforu odniosły zwycięstwo, to nie były zadowolone ze swojej postawy na boisku. – Momentami mój zespół nie był wystarczająco skoncentrowany i zaczęłyśmy popełniać głupie błędy. Jednak wiemy, jak radzić sobie z presją, walczyć i wróciłyśmy silniejsze. Nie wiem, jak do końca usprawiedliwić nasze nieporozumienia w grze, ale w fazie grupowej grałyśmy wszystkie spotkania po pięć setów. Musimy odpocząć pod względem psychicznym oraz fizycznym. Kiedy popełniam błąd mówię sama do siebie, co muszę poprawić – zaznaczyła Darya Cebecioglu, kapitan reprezentacji Turcji.

Turczynki nie zagrały odpowiednio skoncentrowane, nie pokazały też swojej mocy w ataku, ale i tak gra, którą zaprezentowały, wystarczyła im na odniesienie cennej wygranej z Polską. – Mój zespół nie miał energii w pierwszym secie. Mieliśmy dobre przyjęcie, ale nie byłyśmy agresywne w ataku. To nie był nasz najlepszy mecz, ale jestem zadowolony z wyniku. Nasz atak nie był wystarczająco dobry. Musimy bardziej się skoncentrować. Do tego nie byliśmy wystarczająco cierpliwi, a nasz system blok-obrona nie funkcjonował tak jak powinien. Jestem pewien, że będziemy grali lepiej w kolejnych meczach. Zespół jest zmęczony po rundzie wstępnej, w której wszystkie mecze graliśmy po pięć setów – zakończył Sahin Catma, szkoleniowiec reprezentacji Turcji.

źródło: CEV, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved